Dwa Brzegi łączą ludzi kina z widzami

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 12:00
- Nie ma u nas czerwonego dywanu. Jest za to Grażyna Torbicka i bliskie spotkania z mistrzami kina - mówi rzecznik festiwalu Dwa Brzegi.
Audio
  • Co przyniesie tegoroczna edycja festiwalu Dwa Brzegi? Rozmowa z rzecznikiem prasowym imprezy (Stacja Kultura/Czwórka)
Festiwal Dwa Brzegi prezentuje to, co najciekawsze w kinematografii polskiej i światowej. W tym roku w programie znajdzie się m. in. retrospektywa filmów Jerzego Skolimowskiego
Festiwal Dwa Brzegi prezentuje to, co najciekawsze w kinematografii polskiej i światowej. W tym roku w programie znajdzie się m. in. retrospektywa filmów Jerzego SkolimowskiegoFoto: Pixabay

9. edycja imprezy rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa dziewięć dni. - W tym roku przygotowaliśmy m.in. trzy retrospektywy - opowiada Dawid Rydzek. - Wybitnego polskiego filmowca Jerzego Skolimowskiego, prekursorki "nowego kina niemieckiego" Margarethe von Trotta oraz aktora Adama Woronowicza.

W programie nie zabraknie też akcentów muzycznych. Gość Czwórki wymienia zaproszonych do Kazimierza Dolnego artystów i zdradza, jak wygląda organizacja festiwalu filmowego. Okazuje się, że oprócz zdolności menadżerskich przydają się także… dobry wzrok, niezły nos i brak choroby lokomocyjnej.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Dawid Rydzek (rzecznik prasowy festiwalu)

Data emisji: 30.07.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/jp

Czytaj także

"Lost River". Gosling jak Refn?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 12:00
Gwiazda filmy "Drive" debiutuje jako reżyser. - "Lost River" to hołd złożony reżyserom, u których Ryan Gosling grał - mówi Błażej Hrapkowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Startują Nowe Horyzonty. Jakie filmy warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 13:00
- Ten festiwal stawia na filmy kontemplacyjne. Wymagające i ambitne - mówi krytyk Piotr Czerkawski. - To obrazy, które wynoszą nasze uczucia na najwyższe rejestry.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Amy". Zagubiona twarz Amy Winehouse

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 07:00
- Film "Amy" pokazuje, że mieliśmy do czynienia z fajną, utalentowaną dziewczyną, która została zjedzona przez otaczającą ją rzeczywistość - mówi dziennikarka i pisarka Małgorzata Halber.
rozwiń zwiń