"Czerwony pająk". Adam Woronowicz jako morderca

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 14:20
"Czerwony pająk" to film, dla którego inspiracją były historie dwóch seryjnych morderców - Karola Kota, czyli "Wampira z Krakowa", działającego w latach 60. i Lucjana Staniaka stworzonego przez miejskie legendy.
Audio
  • Aktor Adam Woronowicz o filmie "Czerwony pająk" (Stacja Kultura/Czwórka)
Adam Woronowicz wcielił się w rolę weterynarza-mordercy, który stał się mistrzem w zabijaniu dla młodszego mężczyzny
Adam Woronowicz wcielił się w rolę weterynarza-mordercy, który stał się "mistrzem w zabijaniu" dla młodszego mężczyznyFoto: Materiały prasowe/Kino Świat

Marcin Koszałka, reżyser, stworzył film, który nie daje prostych odpowiedzi. To reflekcja nad tym, skąd bierze się zło. - To nie jest film podobny do "Milczenia owiec", nie pędzimy syrenkami czy warszawami za seryjnym mordercą. Tak naprawdę wchodzimy w coś bardzo trudnego, grząskiego, ale też z drugiej strony w świat, który zawsze fascynował ludzi, bo zło nas oblepia i przyciąga - mówi Adam Woronowicz.

Aktor, który wcielił się w rolę weterynarza-mordercy opowiada także o tym, jakie książki czytał, przygotowując się do pracy nad filmem, jaka atmosfera panowała na planie i co czuł, krecąc scenę zabójstwa. Wyjaśnia też, dlaczego jego zdaniem zło jest bardziej banalne niż dobro.

Zobacz zwiastun:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Adam Woronowicz (aktor, odtwórca roli weterynarza w filmie "Czerwony Pająk)

Data emisji: 26.11.2015

Godzina emisji: 10.00

mg

Czytaj także

Grzegorz Stosz o "Heavy mental": brak pieniędzy dał nam wolność

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 13:50
Reżyser Sebastian Buttny sprzedał mieszkanie, żeby nakręcić film "Heavy mental". - Można powiedzieć, że zaryzykował bezdomność - mówi Grzegorz Stosz, odtwórca głównej roli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żyć nie umierać" - 3 miesiące na naprawę życia

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 15:00
Jutro (28 sierpnia) na ekrany kin wchodzi film "Żyć nie umierać" z Tomaszem Kotem w roli głównej. To historia człowieka, który dowiaduje się, że zostały mu trzy miesiące życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Igrzyska śmierci: Kosogłos 2" - skąd ten fenomen?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 14:38
W kinach wyświetlana jest właśnie ostatnia część kultowej serii "Igrzyska śmierci". Film w ciągu trzech dni od premiery w samych Stanach Zjednoczonych zarobił ponad 100 mln dolarów.
rozwiń zwiń