Dobra grafika dla dzieci. "Traktuje widza serio"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 12:50
Ilustracje w książkach to pierwszy kontakt dziecka ze sztuką. - Jeżeli ogląda porządnie wydane rzeczy, to kształtuje mu się gust i w głowie dobrze układa - przekonuje Ewa Solarz, kuratorka wystawy "Tu czy tam. Współczesna polska ilustracja dla dzieci".
Audio
  • O książkach dobrze namalowanych dla dzieci opowiada kuratorka wystawy w warszawskiej Zachęcie "Tu czy tam. Współczesna polska ilustracja dla dzieci" (Stacja Kultura/Czwórka)
Czytanie dzieciom jest ważne.  To wszyscy wiemy. Ale czy mamy świadomość, że towarzyszący tekstowi obraz  ma w sobie równie wielką siłę? Rozmawiamy o tym z kuratorką wystawy w Zachęcie prezentującej najciekawsze ilustracje dla dzieci (zdj. ilustracyjne)
Czytanie dzieciom jest ważne. To wszyscy wiemy. Ale czy mamy świadomość, że towarzyszący tekstowi obraz ma w sobie równie wielką siłę? Rozmawiamy o tym z kuratorką wystawy w Zachęcie prezentującej najciekawsze ilustracje dla dzieci (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/dom. publiczna

Czytaj także
Islandia 1200.jpg
Pilacy i Islandczycy na srebrnym ekranie

Ekspozycję od 20 lutego będzie można podziwiać w warszawskiej Zachęcie. - Stworzyliśmy ją dla dzieci i zaprojektowaliśmy na miarę ich potrzeb - opowiada gość Czwórki. - Wszystko zaczyna się od czarnej ściany, na której dzieciaki malują własne ilustracje, potem poznają wrażliwość dorosłych ilustratorów, w tym m. in. Dawida Ryskiego.

Jak zaznacza kuratorka wystawy, prezentowane będą na niej nie trendy w grafice dla dzieci, lecz osobowości. Przede wszystkim jednak dobre ilustracje. Jak je rozpoznać i gdzie szukać oraz co wspólnego polska ilustracja dla najmłodszych ma wspólnego ze sztuką tatuażu - tłumaczymy w audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Ewa Solarz (kuratorka wystawy "Tu czy tam. Współczesna polska ilustracja dla dzieci" w warszawskiej Zachęcie)

Data emisji: 16.02.2016

Godzina emisji: 10.00

kul/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Księżniczka po przejściach. Gwiezdne wojny Carrie Fisher

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 11:40
Jej fryzura i złote bikini stały się równie kultowe, co świetlny miecz, ale rola księżniczki Lei w "Gwiezdnych wojnach" dla Carrie Fisher oznaczała zupełnie inną, prywatną wojnę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikifon, czyli samplująca Myszka Miki

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 11:45
Polscy projektanci stworzyli na zamówienie Disneya interaktywną instalację zainspirowaną kultową postacią Myszki Miki. To Mikifon!
rozwiń zwiń