Oscary 2016. Zmierzch wielkich gwiazd kina?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 12:50
- Jeśli istnieje jeszcze coś takiego, jak siła gwiazd w Hollywood, to Leonardo DiCaprio jest najprawdopodobniej ostatnim takim gwiazdorem, który przyciąga widzów jak magnes - przekonuje krytyk filmowy Łukasz Muszyński.
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński ocenia galę wręczenia Oscarów 2016 (Stacja Kultura/Czwórka)
Laureaci statuetek za najlepsze role - w tym Brie Larson (pierwszoplanowa rola w Pokoju) i Leonardo DiCaprio (pierwszoplanowa rola w Zjawie)
Laureaci statuetek za najlepsze role - w tym Brie Larson (pierwszoplanowa rola w "Pokoju") i Leonardo DiCaprio (pierwszoplanowa rola w "Zjawie")Foto: PAP/EPA/AARON POOLE / AMPAS / HANDOUT

Czytaj także
więdłocha instagram 1200.jpg
Agnieszka Więdłocha randkuje na "Planecie singli"

Aktor uhonorowany Oscarem za "Zjawę" na statuetkę czekał 22 lata. Wtedy to Amerykańska Akademia Filmowa po raz pierwszy nominowała go za rolę w "Co gryzie Gilberta Grape’a". Dużo więcej szczęścia miała Brie Larson, nagrodzona już za pierwszym razem za główną rolę kobiecą. - Do tej pory aktorka kojarzona była z ról drugoplanowych, jak choćby w filmie "Don Jon", ale o filmach takich, jak "Pokój" mówi się, że robią gwiazdy, choć same nie są oscarowymi produkcjami - wyjaśnia gość Czwórki.

W audycji opowiadamy także o najbardziej kontrowersyjnych momentach tegorocznej gali, ujawniamy największych przegranych i oceniamy oscarowe kreacje [Gwiazdy na czerwonym dywanie - GALERIA].

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 29.02.2016

Godzina emisji: 10.00

kul/pj

Czytaj także

Oscary 2016 i wielcy nieobecni

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 14:00
Przed oscarową galą tyle samo, co o nominowanych, mówi się o pominiętych. - Według mnie w kategorii "Najlepszy film" brakuje obrazu "Creed: Narodziny legendy", który toczy wspaniały dialog z tradycją amerykańskiego kina - uważa krytyk, Błażej Hrapkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Chajzer, Remigiusz Kadelski i oskarowe typy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 19:15
Przed oskarową galą, która odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29 lutego) Filipa Chajzera odwiedził Remigiusz Kadelski, autor filmowego kanału "Światłoczuli".
rozwiń zwiń