"Przed świtem". Film o mądrej relacji z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 15:20
On jest nastoletnim stylistą fryzur, jego ojciec byłym zapaśnikiem. - To, że tak wiele ich różni, stało się kołem zamachowym całej historii - opowiada Łukasz Borowski, twórca dokumentu "Przed świtem".
Audio
  • Reżyser Łukasz Borowski o filmie "Przed świtem" i warsztacie dokumentalisty (Stacja Kultura/Czwórka)
Dokument Przed świtem Studio im. Andrzeja Munka wydało także na DVD. Patronem tego wydawnictwa jest Czwórka
Dokument "Przed świtem" Studio im. Andrzeja Munka wydało także na DVD. Patronem tego wydawnictwa jest Czwórka Foto: mat, promocyjne

Pomysł na film wziął się z zainteresowania samochodowymi wyprawami. - Byłem ciekaw, co dzieje się między ludźmi w trakcie takich wielotygodniowych podróży po Albanii czy Afryce. Nie dość, że są zamknięci w puszce, to jeszcze muszą radzić sobie z przeciwnościami losu - mówi gość Czwórki. - Zacząłem dokumentować to środowisko i tak trafiłem na Marcina i Jarka - dodaje.

W audycji Łukasz Borkowski opowiada o pracy na planie i o ulubionej scenie. Zdradza, dlaczego następny film zrobi w biegu. 

Dokument "Przed świtem" znajduje się na wydanym przez Studio Munka DVD "Polskie Debiuty 2016", które ukazały się pod patronatem Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Borowski (reżyser filmu "Przed świtem")

Data emisji: 15.08.2016

Godzina emisji: 10.10

kul/mk

Czytaj także

Tomasz Wasilewski - reżyser kobiet i emocji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 14:30
- Czasy transformacji obserwowałem z perspektywy mojej mamy, starszej siostry, ich koleżanek i przyjaciółek. Wydaje mi się, że kobietom w tamtym okresie zabrakło narzędzi, żeby rozpracować nową rzeczywistość - mówi Tomasz Wasilewski, reżyser "Zjednoczonych Stanów Miłości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowy świat". Film o byciu obcym

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 16:00
- Nie chcieliśmy robić filmu publicystycznego, tylko opowiedzieć o losach jednostek. W tym przypadku imigrantów i uchodźców, którzy przyjechali do Polski - opowiadają twórcy filmu "Nowy świat". Premiera w piątek, 12 sierpnia.
rozwiń zwiń