Podróże na dwóch kołach i... czterech łapach

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 13:48
Czy w podróż rowerem mogą wybrać się tylko posiadacze drogich, specjalistycznych pojazdów? A czy właściciele psów muszą na czas takich wakacji pożegnać się ze swoim czworonogiem? Na te i więcej pytań odpowiada "Podręcznik przygody rowerowej", którego jedną ze współautorek jest Agata Włodarczyk.
Audio
  • Agata Włodarczyk opowiada o "Podręczniku Przygody Rowerowej" i podróżowaniu z psem (Stacja Kultura/Czwórka)
Podróże na dwóch kołach i... czterech łapach
Foto: Pixabay

"Podręcznik przygody rowerowej" Anny i Robba Maciągów ma pomóc czytelnikom rozpocząć podróżowanie rowerem w trasy dalsze niż pobliski park. Jak wyjaśnia Agata Włodarczyk, książka ma 50 współautorów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami. Dodaje, że w internecie trudno jest przebić się przez szum informacyjny, dlatego powstało książkowe kompendium.

Porady są bardzo praktyczne: jaką ramę rowerową wybrać, jak się spakować, co zrobić, by podczas samotnej podróży czuć się bezpiecznie.

Agata Włodarczyk, która podróżuje po świecie z mężem Przemkiem i suczką Diuną, wyjaśniła także, że wyjazd z czworonogiem układany jest pod potrzeby i możliwości zwierzęcia. 

Jak sprawić, by wspólne wakacje były przyjemnością także dla psa? I dlaczego w ogóle warto wybrać się w podróż rowerem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Agata Włodarczyk (współautorka strony Wataha w podóży i książki "Podręcznik Przygody Rowerowej")

Data emisji: 16.08.2016

Godzina emisji: 11.16

bk/pj

Czytaj także

Co czytać podczas wakacji i dlaczego... powieści?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 19:08
Czytanie powieści pozwala nam się zrelaksować i rozwija empatię. Jakie jeszcze korzyści dla rozwoju naszej osobowości przynosi nam fikcja literacka?
rozwiń zwiń