Co czytać podczas wakacji i dlaczego... powieści?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 19:08
Czytanie powieści pozwala nam się zrelaksować i rozwija empatię. Jakie jeszcze korzyści dla rozwoju naszej osobowości przynosi nam fikcja literacka?
Co czytać podczas wakacji i dlaczego... powieści?
Foto: Glow Images/East News

Coraz mniej Polaków czyta powieści - alarmują autorzy statystyk. Czy rzeczywiście coś przez to tracimy? Według badan lektura powieści owocuje u czytelników rozwojem empatii, ale także skutecznie obniża poziom strwesu.

O tym, jak różne gatunki literackie wpływają na naszą psychikę i jakiego typu książki warto czytać podczas wakacyjnej laby porozmawiamy w poniedziałkowy wieczór m.in. z Miłoszem Brzezińskim, trenerem personalnym.

***

Na "Strefę Prywatną" zapraszamy w czwartek (8.08) w godz. 20.00-21.50. Audycję prowadzi Jakub Jamrozek.

kd

Czytaj także

Polak na wakacjach - już bez białych skarpet, ale ciągle z ułańską fantazją

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 10:00
Co trzeci Polak chce wyjechać na wakacje, a połowa z nas na urlopie spędzi od 8 do 14 dni. Takie są najnowsze statystyki dotyczące letniego wypoczynku. A co z naszymi letnimi przyzwyczajeniami i zachowaniami? Czy Polak na wakacjach nadal sieje postrach i zniszczenie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróż autostopem. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 13:16
Pociąg, samochód, samolot - który środek transportu wybrać, jadąc na wakacje? Aneta Izak wybiera auto… stop i przekonuje, że ten sposób podróżowania jest bezpieczny, tani i ciekawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszawskie mozaiki. Nietypowe spojrzenie na miasto

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 17:33
Zwiedzanie to specjalność Iwony Makowskiej, która wymyśliła własny sposób na odkrywanie niezwykłych zakamarków Warszawy. Wyszukuje… mozaiki i fotografuje je.
rozwiń zwiń