"Lato zimą i inne opowiadania" - to nie są ckliwe romanse

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 12:53
- To książka, którą można przeczytać bardzo szybko. Ale można również się w nią zagłębić, analizować - mówiła Kinga Michalska, recenzentka Czwórki.
Audio
  • O książce "Lato zimą i inne opowiadania" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment okładki książki Lato zimą
Fragment okładki książki "Lato zimą"

Pierwsze miłosne uniesienia, trudne relacje z bliskimi, samotność, rozczarowania, zawiedzione nadzieje i ulotne chwile szczęścia. Rose Tremain pisze o ludziach, którzy stoją przed ważnymi życiowymi decyzjami, u progu ważnych zmian. - Widać, że niektóre doświadczenia bohaterów książek Rose Tremain były także jej doświadczeniami, choć trzeba przyznać, że mimo wieku, o miłości ta autorka pisze dość odważnie. To nie są ckliwe romanse - mówiła Kinga Michalska. Przyznała jednak, że choć opowiadania są "dość nierówne" każdy powinien znaleźć spośród nich choć jedno dla siebie.

Kinga Michalska Bohaterowie Rose Tremain są w różnym wieku, z różnych środowisk. Łączy ich to, że za czymś w życiu tęsknią. Za czymś, co już się zdarzyło, albo za czymś, co wciąż chcieliby przeżyć.

13 opowiadań w ksiązce "Lato zimą" to nie jest debiut Rose Tremain na polskim rynku, dotychczas bowiem ukazały się w naszym kraju już cztery książki tej autorki, m.in. "Powrót", "Muzyka i cisza". Co jako czytelnicy znajdziemy na kartach "Lata zimą" i co oznaczać ma ten oksymoroniczny tytuł? W jaki sposób autorka "bawi się" z czytelnikiem poprzez karty swoich książek? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury) 

Data emisji: 29.11.2016

Godzina emisji: 11.35

kd/pj/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rezydencja", czyli wszystkie sekrety Białego Domu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 17:03
Gdy oczy świata skierowane są na USA w związku z wyborami prezydenckimi, Kate Andersen Brower w książce "Rezydencja. Sekretne życie Białego Domu" proponuje przyjrzeć się przeszłości tej instytucji i życiu prywatnemu kolejnych szefów jednego z najważniejszych mocarstw na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Malarka gwiazd" i podbój cyfrowego rynku

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 10:38
Rynek wydawniczy częściowo przeniósł się do internetu. Jego potencjał postanowiła wykorzystać Amelia Noguera, madrycka pisarka, i dzięki temu zdobyć sławę i pieniądze.
rozwiń zwiń