X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Pośpiech. Pierwsza dama "Legend Polskich"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 16:24
"Legendy Polskie" to filmy krótkometrażowe, wyreżyserowane przez Tomasza Bagińskiego. Dotychczas w tej serii ukazały się m.in. historie Boruty, Rokity czy Twardowskiego. Ostatnia historia to jednak legenda o kobiecie - Babie Jadze, w której rolę wcieliła się Katarzyna Pośpiech.
Audio
  • Katarzyna Pośpiech o roli Baby Jagi, ale także swoich aktorskich planach (Stacja Kultura/Czwórka)
Katarzyna Pośpiech, czyli filmowa Baba Jaga z Kasią Dydo w Czwórce
Katarzyna Pośpiech, czyli filmowa Baba Jaga z Kasią Dydo w CzwórceFoto: Karina Terzoni/Czwórka

Katarzyna Pośpiech Tomasz Bagiński jest odważny, nie boi się wyrzucić tego, co nie pasuje. Jest człowiekiem, z którym warto się spotkać i cieszę się, że mnie się to udało

Katarzyna Pośpiech przyznała w Czwórce, że Baba Jaga w jej pamięci zawsze była "tradycyjną" staruszką, latającą na miotle, straszącą dzieci i mieszkającą w domku na kurzej nóżce. Tymczasem jej postać w "Legendach Polskich" jest diametralnie inna - młoda, silna i piękna. - Przed zdjęciami do filmu wiedziałam tyle, że moja Jaga ma być delikatna, słowiańska, a jednocześnie powinna mieć silny charakter. Po stu latach została wypuszczona z więzienia, piekła i zastała świat zupełnie innym niż go zapamiętała. Dlatego walczy o swoje i o to, co było kiedyś - opowiadała Pośpiech. Wspominała także m.in. nagrywanie scen walki, które są jednym z głównych punktów filmu. - W stodole było bardzo gorąco, było pełno kurzu i kamieni, a zielone soczewki w moich oczach nie ułatwiały sprawy. Przy takim wysiłku ciężko było zapanować nad… mimiką twarzy - mówiła Pośpiech.

W Czwórce opowiadała także o trzyetapowym castingu do roli, podczas którego musiała nauczyć się m.in. zaklęć i wspominała spotkania z kaskaderami, którzy uczyli ją sztuk walki. Mówiła także o współpracy z Tomaszem Bagińskim jako wymagającym i drobiazgowym reżyserem. Zdradziła także, czy jeszcze zobaczymy ją w kolejnych częściach "Legend Polskich".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Katarzyna Pośpiech (aktorka)

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 10.20

kd/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak