Eurosonic Noorderslag. Kogo posłuchamy w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 14:40
Jak co roku w styczniu, w Groningen odbył się festiwal, który gromadzi młodych artystów i przedstawicieli różnych sektorów branży muzycznej. - W tym roku motywem przewodnim była Portugalia, a triumfowała Dua Lipa - opowiada Norbert Borzym.
Audio
  • Co wydarzyło się na festiwalu Eurosonic Noorderslag? (Stacja Kultura/Czwórka)
Dua Lipa na festiwalu Glastonbury w 2016 roku
Dua Lipa na festiwalu Glastonbury w 2016 rokuFoto: PAP/Photoshot/Justin Ng

Brytyjska wokalistka, autorka tekstów i modelka dała się poznać jako autorka wielkiego przeboju "Be The One". W Groningen promowała debiutancki album, którego premiera odbędzie się w tym roku i została nagrodzona na European Border Breakers Awards (EBBA). - Wyróżnienie powędrowało także do Alter Artu, dobrze nam znanego organizatora festiwalu Open'er. Nagrodę w kategorii "Najlepszy promotor" odebrał szef Mikołaj Ziółkowski - relacjonuje Norbert Borzym.  

Dziennikarz muzyczny Czworki opowiada o najciekawszych koncertach zaproszonych do Groningen zespołów. Wśród nich wymienia m.in. portugalski skład Thores + The Shine, który łączy w muzyce kuduro i brzmienia afrykańskich kolonii Portugalii oraz młode dziewczyny z Wielkiej Brytanii grające współczesne disco.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Norber "Bert" Borzym (didżej i dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 16.01.2017

Godzina emisji: 10.13

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kortez. Melancholia ukryta pod dresem

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 11:50
Od swojego debiutu nie narzeka na brak uznania i zainteresowania, a mimo to na koncertach wciąż śpiewa z zamkniętymi oczami. - Robię to, żeby wyjść, żeby nie patrzeć, co się dzieję. Bo nie chcę, żeby ten widok mi spowszedniał, żebym popadł w rutynę - tłumaczy Kortez.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Borzym: chodzi o to, by grać sobą

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 16:57
- We współczesnym świecie zapominamy o instrumentalistach, którzy poświęcają całe swoje życie, żeby znaleźć swój język i wyrazić siebie. Postanowiłam się przeciwko temu zbuntować i nagrałam album "Back To The Garden" - mówi Monika Borzym.
rozwiń zwiń