Daria Zawiałow: "A kysz!" to 100 proc. mnie we mnie

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 13:29
- Stworzenie tej płyty to była długa droga, która wymagała ciężkiej pracy i poświeceń. Obecnie pracujemy już jednak nad stworzeniem następnej - mówiła w Czwórce Daria Zawiałow, której debiutancki krążek "A kysz!" ma dziś, czyli 3 marca 2017 roku, swoją premierę.  
Audio
  • Daria Zawiałow o debiutanckim krążku "A kysz!" (Stacja Kultura/Czwórka)
Od prawej: Daria Zawiałow i Katarzyna Dydo w Czwórce
Od prawej: Daria Zawiałow i Katarzyna Dydo w CzwórceFoto: Czwórka

Daria Zawiałow to skromna, młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. - Naszym głównym celem było wydanie płyty i nie poszliśmy na żadne kompromisy - opowiadała Daria Zawiałow. Producentem jej debiutanckiego albumu jest Michał Kusz, a nad jego brzmieniem pracował także Piotr "Rubens" Rubik. - Pracowaliśmy w taki sposób, że Michał tworzył wstępny szkic piosenki, do którego zwykle nie miałam uwag, bo nadajemy na tej samej fali. Potem pisałam tekst, a Piotrek tworzył gitary, upiększające naszą elektronikę - opisywała wokalistka.

Daria Zawiałow Teksty piszę nagle, a potem dłubię je miesiącami. Na płycie "A kysz!" są one bardzo różne: od erotyków aż po artystyczne manifesty   

Muzyczne inspiracje Darii Zawiałow są bardzo szerokie, a w rozmowie z Katarzyną Dydo artystka zdradziła, jakie one są i dlaczego nie jest to Sia. A jak powstawały teksty piosenek i o czym one opowiadają? - Nie zawsze piszę o sobie. Intryguje mnie wcielanie się w różne role. Fascynuje mnie to, żeby pisać o doświadczeniach innych, nawet tych wymyślonych. Często nie utożsamiam się z tymi, o których śpiewam - opowiadała Daria Zawiałow.

Słuchając nagrania "Stacji Kultura" nie tylko przekonacie się jak brzmi utwór "Miłostki" z jej nowego krążka, ale także dowiecie się, czy wydanie "A kysz!" jest dla Darii Zawiałow nowym etapem oraz gdzie będzie można ją w najbliższym czasie usłyszeć.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Daria Zawiałow (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów) 

Data emisji: 3.03.2017

Godzina emisji: 10.08

jsz/kd

Czytaj także

Magda Pasierska: w mojej muzyce jest schiza

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 13:25
- W moim nowym numerze "Lightly Brightly" jest wewnętrzny drive, który popycha go do przodu i powoduje reakcje - opowiada w "Stacji Kultura" wokalistka, znana m.in. z trio beatboxerskiego Me Myself And I. Czy jej solowy materiał "Mapa" oznacza rozwód z beatboxerami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka lat 50. Harmonia, szminka, sukienki w grochy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 12:55
Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska oraz Dominika Dulny czyli Singin' Birds to zespół rodem z lat 50. ubiegłego wieku. 3 marca do sklepów muzycznych trafi ich drugi album "Swing&Roll", a w Czwórce wokalistki opowidają m.in. skąd wzięła się ich pasja do stylistyki retro.    
rozwiń zwiń