NaVi: "Introspekcje" to podróż przez muzykę

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 12:00
Po albumach "Siedem żyć" (2013) oraz "Piorunochron" (2016) NaVi kontynuuje nawigowanie po różnych stylach muzycznych. Tym razem na płycie "Introspekcje" obok piosenek typowo pop-rockowych usłyszymy też m.in. dance i punk.
Audio
  • O płycie "Introspekcje" i koncercie grupy Navi w Polskim Radiu opowiadają Magdalena Walenda, Paweł Poszytek (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment okładki albumu Piorunochron zespołu NaVi
Fragment okładki albumu "Piorunochron" zespołu NaViFoto: mat.prasowe

sonar 1200.jpg
Sonar i ich goście na scenie Czwórki

Tytuł płyty nawiązuje do tekstów piosenek NaVi, które w większości dotyczą poszukiwania bezpiecznego miejsca na świecie i podróżowania w głąb siebie. - Płyta jest zróżnicowana stylistycznie. To podróż po różnych sferach muzyki, granice tu nie istnieją - mówił Paweł Poszytek.

Krążek "Introspekcje" pojawi się na rynku 21 kwietnia, a już trzy dni później grupa wystąpi w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie usłyszymy, oprócz Małgorzaty Walendy i Pawła Poszytka także Łukasza Dudewicza, Przemka Kuczyńskiego oraz Damiana Ukeję. - To skład uformowany kilka lat temu, więc znamy się bardzo dobrze. Choć oczywiście czujemy tremę, bo chcemy, by ten koncert wypadł jak najlepiej, jesteśmy spokojni - opowiadał Poszytek.


bajzel 1200.jpg
Bajzel w Czwórce. Posłuchaj koncertu!

W programie muzycy zapraszali na to wydarzenie, ale opowiadali także m.in., jak powstawał krążek "Introspekcje" i jak pracuje się w zespole, którego członkowie mieszkają na co dzień w różnych częściach Polski. Posłuchaliśmy także fragmentów płyty "Introspekcje" <<<

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Małgorzata Walenda, Paweł Poszytek (zespół NaVi)

Data emisji: 18.04.2017

Godzina emisji: 10.10

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Archangelica. Czy zbliża się koniec świata?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 22:01
Po debiutanckim krążku "Like a drag", światło dzienne ujrzała druga płyta grupy Archangelica "Tomorrow starts today". Na okładce krążka mały chłopiec patrzy przez szkło powiększające, w którym odbija się atomowy grzyb.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Lins: kariera niekoniecznie mnie dotyczy

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 13:49
- Dla mnie to słowo na wyrost, kojarzy mi się z czymś wielkim - mówi w Czwórce wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jaka jest historia powstania piosenek jej najnowszej EP-ki, którą zapowiada singiel "Save me Boy"?    
rozwiń zwiń