Purple Rain. O ulubionym kolorze nie tylko Księcia

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 15:00
W historii muzyki fiolet kojarzy się z Princem. - To jego płyta, trasa koncertowa, film i słynna marynarka, która stała się później inspiracją dla innych projektantów. M.in. Jean Paula Gaultiera - mówi dziennikarka modowa Ola Nagel. 
Audio
  • Najtrudniejszy kolor w palecie - w muzyce i w modzie (Stacja Kultura/Czwórka)
Prince zmarł 21 kwietnia 2016 w swojej rezydencji w Minnesocie. Miał 57 lat
Prince zmarł 21 kwietnia 2016 w swojej rezydencji w Minnesocie. Miał 57 lat Foto: PAP/EPA/MARC DUCREST/MONTREUX JAZZ FESTIVAL / HANDOUT

Czytaj także
natalia zamilska 1200 pap.jpg
Muzyka na wybiegu. Depeche Mode, Venetian Snares i Zamilska

"Ubrania w tym kolorze najczęściej można spotkać w second-handach. - Zwłaszcza dotyczy to kreacji z lat 80., kiedy to fioletowy był niezwykle modnym kolorem - dodaje szefowa działu mody portalu "WP".

Modnym, ale mało twarzowym - zaznacza projektant Patryk Kryślak i wyjaśnia jak i czy w ogóle nosić fioletowy "total look" oraz dlaczego to najtrudniejszy kolor w palecie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotowała: Ola Opala

Data emisji: 4.05.2017

Godzina emisji: 10.46

kul

Czytaj także

Amy, Lana i inne dziewczyny od retro

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:00
- Lana Del Rey, przez pewien czas także Taylor Swift chętnie odwoływały się do stylu retro. Zarówno w modzie jak i muzyce. Ale zupełnie na nowo zdefiniowała go Amy Winehouse - mówi blogerka i dziennikarka Ola Nagel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego modelki "chodzą" do techno?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 11:30
- Elektronika chyba najbardziej nadaje się na wybieg. Rytmizuje krok modelek, ułatwia im poruszanie się, dzięki niej pokaz "płynie" - mówi dziennikarka i blogerka muzyczna Agata Omelańska.
rozwiń zwiń