Paula i Karol. Manifest trzydziestoparolatków

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 13:00
- W dzisiejszym świecie zmiany zachodzą tak szybko i są tak trudne, że nie za bardzo potrafimy na to zareagować artystycznie. Dotyczy to także naszej działalności jako Pauli i Karola - mówi Karol Strzemieczny.
Audio
  • Paula i Karol - o płycie "Our Town", koncertach i przyjaźni, która przetrwa wszystko (Stacja Kultura/Czwórka)
Paula i Karol grali koncerty m.in. jako support Moniki Brodki. Na zdjęciu -  łódzki klub Wytwórnia 2013 rok
Paula i Karol grali koncerty m.in. jako support Moniki Brodki. Na zdjęciu - łódzki klub Wytwórnia 2013 rok Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Karol Strzemieczny Nasz zespół pozwala każdemu uczestnikowi przedsięwzięcia robić swoje. Paula ma teraz na głowie profesurę, chłopaki biorą udział w innych projektach. Mniej jesteśmy bandem, a bardziej inicjatywą przyjacielską 

Pionierzy polskiej sceny indie folkowej w maju powrócili z nową płytą, która powstała "w mailach, SMS-ach i przez telefon". - "Our Town" to taki krążek zdalnie sterowany. Trochę robiliśmy go w Polsce, trochę w Niemczech, trochę między miejscami - wspomina gość Czwórki. - Mamy trzydzieściparę lat, na pewne sprawy patrzymy inaczej. Nie jesteśmy młodym, młodzieżowym zespołem. Być może dlatego niektórzy traktują nasz album jak manifest pewnego pokolenia - dodaje.

Płyty Pauli i Karola sprzedają się na całym świecie, a ich muzyka jest popularna w tak odległych miejscach jak Brazylia i Islandia. Jak odbierana jest ich twórczość i dlaczego zespół, który śpiewał o odchodzeniu został uznany za najbardziej optymistyczny polski skład? Czy to możliwe, żeby grupa muzyczna istniała do końca świata? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Karol Strzemieczny Piosenki na "Our Town" opowiadają o przyjaźniach, o relacjach, które już trwają od lat. Opowiadają o pracy nad sobą 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Karol Strzemieczny (Paula i Karol)

Data emisji: 13.07.2017

Godzina emisji: 11.14

kul/kd


Czytaj także

L.Stadt: na "L.Story" zostawiliśmy dużo serca

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 09:05
To jest na pewno nowe rozdanie, bo ja się czuję jakby to był nasz debiut. Praca nad płytą "L.Story" uświadomiła mi, że umiem nie patrzeć na drobiazgi. Że nie zauważam rzeczy, które do tej pory mnie ograniczały - opowiada Łukasz Lach z L.Stadt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziarma: numer "Kawaii" to zapowiedź nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 15:36
- Nową płytę widać już na horyzoncie. Zaczęłam pisać na nią teksty, i już wiem, że zbliżają się "grube" projekty. Cieszę się, bo mogę robić to, co chcę, a ostatnio mam wenę i dobrą passę - mówiła wokalistka Agata "Dziarma" Dziarmagowska w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Spolski: najwięcej egzotyki doświadczyłem w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 13:20
- Jestem takim artystą, który ciągle lubi mieć zajęcia praktyczno-techniczne. Zbieram śmieci, robię kolaże, kolekcjonuje wspomnienia, mam przenośne studio i piszę piosenki w drodze - opowiada Igor Spolski.
rozwiń zwiń