Książka na wakacje - Nicky Pellegrino "Pod włoskim niebem"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 14:42
- To nie jest prosta historia o tym, że we Włoszech wszystko jej się idealnie układa. To raczej opowieść o możliwościach, jakie tkwią w człowieku, ale uwalniają się pod wpływem konkretnego impulsu - tłumaczyła Kinga Michalska, znawczyni literatury.
Audio
  • Kinga Michalska opowiada o książce "Pod włoskim niebem" Nicky Pellegrino (Stacja Kultura/Czwórka)
Pod włoskim niebem Nicky Pellegrinofragm. okładki książki
"Pod włoskim niebem" Nicky Pellegrino/fragm. okładki książkiFoto: mat. pras.
plaża książka wakacje 1200.jpg
"Pocztówki z Grecji". Wyjątkowy przewodnik po słonecznych plażach

Bohaterką tej opowieści jest Stella, młoda asystentka znanej projektantki mody w Londynie. Kiedy zostaje zmuszona do szukania nowej pracy, postanawia sobie zrobić przerwę i wyjeżdża do Włoch, zamieniając się na domy z pewnym przystojnym architektem Leo. - Opisana w książce miejscowość Trento, znajdująca się rzekomo na północy Włoch, jest wymyślona. Tak naprawdę pisarka umiejscowiła akcję tej powieści w miasteczku Maratea, dokładnie po drugiej stronie kraju - opowiadała Michalska.

Jak podkreślała, w książkach Pellegrino, pół-Angielki, pół-Włoszki, pojawia się schemat. Najczęściej bohaterką jest Angielka, która wyjeżdża do Włoch, by poznać tam inny sposób życia. - Włochy u Pellegrino to kraj pięknych, różnorodnych krajobrazów. Opisywanie kontrastu między Anglią a Włochami daje jej możliwości wykazania się znajomością kultur obu krajów i temperamentów ich mieszkańców - opowiadała o twórczości Pellegrino Michalska.

Dlaczego warto sięgnąć po literaturę Nicky Pellegrino? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska (Czwórkowa znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 1.08.2017

Godzina emisji: 11.40

kd/jsz