Premiery filmowe: "Mother!" kontra "Złe mamuśki"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 15:35
"Mother!" Darrena Aronofskiego, czyli "nie-horror", polska opowieść o pewnej eksmisji i powtórka z rozrywki, czyli powrót "Złych mamusiek".
Audio
  • "Mother!", "Pewnego razu w listopadzie", "Złe mamuśki 2. Jak przetrwać święta?" - o premierach filmowych opowiada Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
Darren Aronofsky, Jennifer Lawrence, Javier Bardem
Darren Aronofsky, Jennifer Lawrence, Javier Bardem Foto: PAP/ Dennis Van Tine

eliza rycembel 1200.jpg
"Belfer 2". Serial, który trzyma w napięciu nawet jego twórców

Darren Aronofsky, reżyser takich filmów jak "Requiem dla snu", "Czarny łabędź", "Pi", czy "Zapaśnik" właśnie wypuścił na rynek kolejne dzieło pt. "Mother". - To historia pewnej pary - on jest artystą, poetą, ona zajmuje się domem. Pewnego dnia  odwiedza ich nieznajomy lekarz, potem pojawia się kolejny nieproszony gość - zdradzał Łukasz Muszyński. Na ekranie zobaczymy m.in. Jennifer Lawrence, Javiera Bardema i Eda Harrisa. Jak podkreślał Muszyński, choć film reklamowany był jako horror, z tym gatunkiem ma niewiele wspólnego. Dlaczego więc warto go obejrzeć i dlaczego - zdaniem Muszyńskiego - filmy Aronofskiego to "ściema"? O tym w nagraniu audycji.

W programie omawialiśmy także obraz Andrzeja Jakimowskiego "Pewnego razu w listopadzie", w którym reżyser staje w obronie wykluczonych, domaga się głosu dla tych, którzy zostali zepchnięci na sam dół drabiny społecznej. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę i Grzegorza Palkowskiego.

Mówiliśmy także o filmie "Złe mamuśki 2. Jak przetrwać święta?", komedii, która powstała… w pół roku. – Tym razem pojawia się problem w postaci babć, czyli mam głównych bohaterek – opowiadał Muszyński. Jak ocenił kolejną część kultowej komedii? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 2.11.2017

Godzina emisji: 11.40

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak