Kinga Dębska: chciałam zrobić piękny film środka

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 13:00
2 lutego na ekrany kin wejdzie "Plan B". W najnowszym filmie Kingi Dębskiej zobaczymy plejadę gwiazd oraz Kotleta, który skradł serce Marcina Dorocińskiego.
Audio
  • Co działo się na premierze filmu "Plan B"? (Stacja Kultura/Czwórka)
Premiera filmu Plan B. Od lewej: Kinga Preis, Kinga Dębska, Marcin Dorociński i Edyta Olszówka
Premiera filmu "Plan B". Od lewej: Kinga Preis, Kinga Dębska, Marcin Dorociński i Edyta Olszówka Foto: mat. promocyjne/Next Film

Czytaj także
Plan B Kinga Preis 1200.jpg
"Plan B". Film o miłości, której nie da się spłukać

- Mój bohater, Mirek, wychodzi z więzienia pełen energii i nadziei, że rozpocznie nowy etap swojego życia u boku narzeczonej. To się jednak nie udaje, a że Mirek poczciwym chłopem jest, nie może się z tym pogodzić. Wtedy na jego drodze pojawia się Kotlet, suczka, której której pradziadek najprawdopodobniej grał w "Mad Maxie" - opowiada Marcin Dorociński.  

"Plan B" to historia o niełatwym poszukiwaniu miłości, o znajdowaniu sensu w relacjach z innymi i o tym, że zawsze jest nadzieja, że po burzy wyjdzie słońce. Bohaterów poznajemy przed walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. - Mało kto dawał wiarę, że Kinga Dębska po offowym "Helu" i "Moich córkach, krowach" miałaby zrobić komedie romantyczną. A tu taka niespodzianka - śmieje się reżyserka.  

Jak "Arytmia" stała się "Planem B"? Czym charakteryzuje się nurt "good movie"? I jaką rolę w "Planie B" odgrywają kobiety? O tym w nagraniu audycji.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 31.01.2018

Godzina emisji: 10.38

kul/ac

Czytaj także

Maja Hirsch za deckami. Jak zareagował Carl Cox?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 15:50
19 stycznia na ekrany kin wejdzie pierwszy europejski film przedstawiający świat didżejów i fanów muzyki klubowej z perspektywy kobiety. - Moja bohaterka ma kobiecą wrażliwość, ale nie jest "rozciapcianą Zosią". Świetnie radzi sobie w tym świecie, ale czasami coś idzie nie tak... - opowiada Maja Hirsch, odwórczyni roli głównej w filmie "DJ".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Syn Królowej Śniegu". Oleista historia bez efektów specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 16:00
- W filmie mamy odniesienia do baśni Andersena, ale na pewno nie jest to bajka dla dzieci - podkreślają aktorzy Robert Czebotar i Rafał Fudalej. "Syn Królowej Śniegu" w reżyserii Roberta Wichrowskiego wejdzie na ekrany kin 19 stycznia.
rozwiń zwiń