Monika Brodka: szukam różnorodności, czekam aż ktoś mnie zaskoczy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 17:30
Firestone Headliners of Tomorrow to konkurs dla młodych muzycznych talentów. - Jakość, autentyczność, swoboda w tworzeniu, brak napinki na karierę. To najbardziej doceniam u debiutantów - mówi przewodnicząca konkursowego jury Monika Brodka
Audio
  • Monika Brodka o tym, jak zaistnieć na scenie muzycznej. Dlaczego chętnie pomaga młodym zespołom? (Stacja Kultura/Czwórka)
Monika Brodka i Damian Sikorski
Monika Brodka i Damian SikorskiFoto: Czwórka/Damian Sikorski

Monika Brodka Artyści z pogranicza sztuki amatorskiej i profesjonalizmu często mają pomysły, na które ktoś inny by nie wpadł. Oni po prostu się nie boją się eksperymentować

O nagrodę główną tegorocznej odsłony konkursu powalczą: Agata Karczewska, zespół Ugla i Wojtek Szczepanik. Zwycięzca zagra koncert na Firestone Stage na festiwalu Open'er. - Na pewno mogę powiedzieć, że do finału zakwalifikowali się dobrze rokujący artyści, każdy z innej muzycznej krainy - mówi artystka.

Wśród finalistów jest m.in. instrumentalista Wojtek Szczepanik oraz songwriterka z Trójmiasta. - Agata Karczewska jest typową dziewczyną z gitarą, która wychodzi na scenę, ma jasny przekaz, świetny głos i dużą charyzmę - ocenia Brodka i tłumaczy, co urzekło ją w trzecim finaliście - zespole Ugla.

Co o konkursie sądzą młodzi muzyczy? Czego nauczyli się od Brodki? I jak zaistnieć na scenie w ciągu siedmu minut? O tym m.in. w materiale Damiana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowałDamian Sikorski

Data emisji: 13.04.2018

Godzina emisji: 11.36

kul/ag

Czytaj także

Bovska: na scenie zamieniam się w moje piosenki

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 10:19
- Lubię być na scenie. Gdy na nią wchodzę po prostu zaczynam się uśmiechać, nawet, jeśli nie śpiewam o rzeczach wesołych. Są to jednak dla mnie zawsze intensywne przeżycia - opowiadała Bovska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ania Rusowicz i Hubert Gasiul: nie ma ferii bez deski

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 12:50
- Snowboard, chyba jak żaden inny sport, jest mocno związany z muzyką. Ta dyscyplina bardzo nas inspiruje. Podobnie jak surfing - opowiadają Ania Rusowicz i Hubert Gasiul. 
rozwiń zwiń