Rok Herberta w Radiowej Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 17:33
Z okazji obchodów Roku Herberta radiowa Czwórka zaprasza do słuchania wierszy poety od 14 do 18 maja. Pięć utworów wybrał i przeczyta Mateusz Król - aktor młodego pokolenia, który o swoim zainteresowaniu twórczością Zbigniewa Herberta opowiadał też w Czwórce w audycji "Stacja Kultura".
Zbigniew Herbert, 1963 r.
Zbigniew Herbert, 1963 r.Foto: PAP/CAF/Marek Langda

Mateusz Król 1200.jpg
"Mama", "Różowe ucho". Mateusz Król czyta Herberta

- Trudno było się zdecydować na finalną piątkę - opowiada o swoich przygotowaniach Mateusz Król, aktor, m.in. odtwórca roli Kazimierza Wielkiego w serialu "Korona Królów". - Każdy z tych wierszy w mniejszym lub większym stopniu koresponduje z moją wrażliwością. Herbert to poeta do imentu uniwersalny, piszący tak bardzo przez siebie, jak tylko się da i na ile się da. Jak na poetę, do bólu konkretny. Ten konkret w poezji to chyba talent z najwyższej półki.

W audycji "Stacja Kultura" Mateusz Król opowiadał, czym dla niego jest twórczość Zbigniewa Herberta, uzasadniał autorski wybór wierszy, a także zapraszał do słuchania nowego cyklu na antenie Czwórki między 14 a 18 maja. Dowiedz się więcej >>> 

***

Czwórka zaprasza do słuchania audycji "Stacja Kultura" codziennie, od poniedziałku do piątku, po godz. 10.05 na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

mat. pras./kd

Czytaj także

Nagroda im. Herberta. "Dla odważnych i bezkompromisowych"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 16:20
- Hip-hop to bardzo ciekawa gałąź współczesnej poezji. Nie jestem pewna, czy raperzy mieliby szansę otrzymać Nagrodę Literacką im. Zbigniewa Herberta, ale moglibyśmy pomyśleć o innym wyróżnieniu - mówi Maria Dzieduszycka z Fundacji im. Z. Herberta.
rozwiń zwiń