David Bowie - jego legenda nie przemija

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 15:20
8 stycznia 1947 roku przyszedł na świat David Bowie. Z okazji 72. rocznicy jego urodzin premierę ma aplikacja na urządzenia mobilne, która umożliwia zobaczenie wystawy "David Bowie Is". 
Audio
  • Damian Sikorski opowiada o aplikacji pozwalajacej odwiedzić wystawę "David Bowie Is" (Stacja Kultura/Czwórka)
Wystawa David Bowie Is w Martin Gropius-Bau w Berlinie
Wystawa "David Bowie Is" w Martin Gropius-Bau w BerlinieFoto: 360b/Shutterstock.com

- Jego legenda i dziedzictwo nie przemijają i każdego roku w rocznicę jego urodzin powstają nowe rzeczy, które możemy podziwiać - mówi Damian Sikorski, Czwórkowy dziennikarz muzyczny. - Ta aplikacja przenosi nas w barwny świat jego muzyki, prezentuje setki kostiumów, ręcznie pisane teksty piosenek, elementy tras koncertowych, kartki z dziennika czy też alternatywne okładki albumów - wymienia. 

We własnym smartphonie możemy oglądać kartki z pamiętnika Bowiego, filmy, zdjęcia, malarstwo. Autorzy aplikacji na wiosnę planują jej rozszerzenie - wszystkie barwne kostiumy artysty będzie można wirtualnie przymierzyć.

Zapraszamy do serwisu portalu polskieradio.pl powstałego z okazji rocznicy śmierci Davida Bowiego >>>

Jak działa ta aplikacja? Czy można ją zainstalować na każdym telefonie? Jaką rolę David Bowie odegrał w życiu Damiana Sikorskiego? O tym m.in. w nagraniu z audycji.  

David Bowie był jednym z najważniejszych i zarazem najbarwniejszych twórców muzyki popularnej drugiej połowy XX wieku. Niektórzy mówią, że wszystko dokładnie zaplanował. W dniu swoich 69 urodzin, dwa dni przed śmiercią, wydał płytę "Blackstar", na której w wymowny sposób pożegnał się z fanami. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 8.01.2019

Godzina emisji: 10.40

pj/PAP/IAR/bk/ac

Czytaj także

Maanam i goście. Przeżyj jeszcze raz legendarny koncert

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 15:30
16 kwietnia 2000 w Sali Kongresowej w Warszawie zespół Maanam świętował 25-lecie istnienia. Zapis tego koncertu ukazał się teraz na dwupłytowym albumie "Maanam i goście".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brudny Harry popu: Robbie Williams

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 16:30
14 lutego Robbie Williams podzieli się z fanami 14 premierowymi kompozycjami. Nową płytę zapowiada singiel "I Just Want People To Like Me". - To jest prawdziwy Williams, jakiego chcę widzieć i słyszeć. Brudny Harry popu - ocenia gitarzysta Piotr Bogutyn.
rozwiń zwiń