Vienio: muzyką chcę ruszyć czaszki ludzi

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:00
- Mam ten przywilej, że jako artysta zajmujący się rapem, kiedy naprawdę mnie coś zdenerwuje, mogę o tym napisać piosenkę - opowiada Vienio i przyznaje, że ostatnio dużo jest takich rzeczy.  
Audio
Vienio
VienioFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

W mojej definicji, muzyka jest po ty, by ruszyć czaszki ludziom Vienio

15 marca ukaże się nowa płyta artysty - "Twarzova". - Martwię się tym, jak niszymy Ziemię, denerwuje mnie bylejakość i to, jak wygląda nasze życie w kontekście mediów społecznościowych - mówi gość Czwórki.

Płytę promuje utwór "Minuta i 20 sec", z gościnnym udziałem Bovskiej. - To piosenka o miłości, którą napisałem dla swojej narzeczonej, Oriny. Bovska powiedziała mi, że to bardzo niebanalna opowieść o uczuciu. Cieszę się, że zechciała ją zaśpiewać - opowiada Vienio i zdradza kolejne szczegóły związane z nowym wydawnictwem.

Wszystko to, co piszę, zawsze jest wydawane. Nie chcę żałować ani jednego utworu Vieno

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Piotr Więcławski (Vienio)

Data emisji: 4.03.2019

Godzina emisji: 10.07

kul/kd

Czytaj także

Barbara Wrońska: cały czas mam głowę pełną dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 11:30
Barbara Wrońska to polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Współtworzy zespół Pustki oraz siostrzany duet Ballady i romanse. W Czwórce opowiedziała o drugiej trasie koncertowej promującej jej solowy album "Dom z ognia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Bowie - jego legenda nie przemija

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 15:20
8 stycznia 1947 roku przyszedł na świat David Bowie. Z okazji 72. rocznicy jego urodzin premierę ma aplikacja na urządzenia mobilne, która umożliwia zobaczenie wystawy "David Bowie Is". 
rozwiń zwiń