Urszula Dudziak: patrzę na świat ze wzruszeniem

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 12:30
Czaruje słuchaczy nie tylko świetnym głosem, ale też dystansem do świata i poczuciem humoru. - Patrzę na świat ze wzruszeniem i myślę, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - mówi Urszula Dudziak.
Audio
  • Co jeszcze wyśpiewała nam Urszula Dudziak? (Stacja Kultura/Czwórka)
Urszula Dudziak i Damian Sikorski
Urszula Dudziak i Damian SikorskiFoto: Czwórka/Adam Świetlicki

Po znakomicie przyjętym literackim debiucie wokalistka jazzowa powraca z nową książką. "Wyśpiewam wam więcej" to porcja świetnych anegdot i inspirujących historii z życia fenomenalnej artystki, charyzmatycznej osobowości, elektryzującej kobiety. - Spodobało mi się pisanie książek. Przychodzi mi to łatwo, choć mam problem z dotrzymywaniem terminów - przyznaje Urszula Dudziak.

Trzeba dbać o swój umysł i o marzenia. Mózg to komputer. Jak go zaprogramujemy, tak będziemy żyć Urszula Dudziak

Jeden z wątków tego wydawnictwa dotyczy motoryzacji i opowiada m.in. o tym, jak artystka woziła swoich muzyków na koncerty. - Prawo jazdy mam od 1962 roku, przejechałam tysiące kilometrów, a ostatnio przesiadłam się... na traktor. Niezależnie od pojazdu, jestem świetnym kierowcą - zaznacza gość Czwórki.

Jakie skarby kryje garderoba artystki? W jakich okolicznościach Urszula Dudziak nauczyła się obsługi komputera? Dlaczego postanowiła zostać youtuberką? O tym w rozmowie z Damianem Sikorskim.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 25.10.2018

Godzina emisji: 11.40

kul/ac

Czytaj także

Wojtek Mazolewski: nie potrafię wyhamować

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 13:50
- Kiedy robisz to, co lubisz rosną ci skrzydła. Więc nawet, jeśli czuje się zmęczony, to wiem, że było warto - mówi Wojtek Mazolewski podsumowując wiosenną trasę koncertową, podczas której zagrał prawie 30 koncertów dla 20 tysięcy fanów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aga Czyż: mieszam dźwięki i style, żeby pokazać siebie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 18:05
Ma oryginalną, ciepłą barwę głosu, która doskonale współgra z repertuarem, który ceni i sama wykonuje. - Erykah Badu, India.Arie zachwycają mnie do dziś. To one pokazały mi, jak czuć muzykę soulową, jak frazować, jak wyśpiewywać emocje - opowiada Aga Czyż.    
rozwiń zwiń