Polskie Radio
Section05
Kasia Dydo

Panny Sprawiedliwe. Wokalistki opowiadają o historii Polski

1 lutego odbędzie się premiera płyty "Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata", czyli kolejnej odsłony cyklu "Panny Wyklęte". - Znów przygotowaliśmy album, który niesie ze sobą ogromny ładunek emocji. Być może dlatego, że wszystkie utwory śpiewają na nim kobiety, one też same piszą sobie teksty - opowiada pomysłodawca i muzyk, Darek Malejonek. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka płyta historia Polski MUZYKA Darek Malejonek Kasia Dydo Damian Sikorski

Maja Hirsch za deckami. Jak zareagował Carl Cox?

19 stycznia na ekrany kin wejdzie pierwszy europejski film przedstawiający świat didżejów i fanów muzyki klubowej z perspektywy kobiety. - Moja bohaterka ma kobiecą wrażliwość, ale nie jest "rozciapcianą Zosią". Świetnie radzi sobie w tym świecie, ale czasami coś idzie nie tak... - opowiada Maja Hirsch, odwórczyni roli głównej w filmie "DJ".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka FILM KULTURA film polski kino Kasia Dydo muzyka elektroniczna maja hirsch

Rusza kolejna edycja Doc Lab Poland 2018

- Na świecie mówi się, że Polska słynie ze świetnego kina dokumentalnego i może być naszą kulturalną wizytówką. W trakcie trwania festiwalu organizujemy tzw. pitchingi, czyli prezentacje publiczne dla zagranicznych ekspertów i producentów, agentów sprzedaży i sekekcjonerów festiwalowych, żeby ten filmy zostały zauważone - mówił Adam Ślesicki, dyrektor programu.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA Kasia Dydo kino warsztaty

"Mulholland Drive" Davida Lyncha w toruńskim Teatrze Horzycy

- "Mulholland Drive" jest filmem, który posiada wiele przenikających się wątków. Ich chronologia może być zmieniona, bo i w filmie nie jest ona oczywista. To pomaga przenieść historię na deski teatralne i badać w podobny sposób, w jaki dzieje się to na ekranie - mówił zastępca dyrektora ds. artystycznych Paweł Paszta.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Michał Piwowarek TEATR David Lynch Katarzyna Dydo KULTURA