Barbara Wrońska: od komfortu w garderobie wolę ten na scenie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 17:20
- To chyba będą pracowite wakacje, o czym świadczy rozpiska, którą otrzymałam od menadżerki. Wynika z niej, że na Męskim Graniu na chwilę stanę się Kazikiem i bedę też śpiewać piosenki na Jarmarku Dominikańskim - opowiada Barbara Wrońska.   
Audio
  • Barbara Wrońska o życiu na zapleczu tras koncertowych (Stacja Kultura/Czwórka)
Barbara Wrońska i Damian Sikorski
Barbara Wrońska i Damian SikorskiFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Barbara Wrońska Wywodzę się z głębokiej alternatywy, więc jestem elastyczna. Bardziej od komfortu w garderobie cenię komfort na scenie

W tym roku artystka zadebiutowała solową płytą "Dom z ognia", ale doświadczenia związane z letnimi trasami koncertowymi gromadziła od lat - występując m.in. z Pustkami oraz z Balladami i Romansami. Z nami podzieliła się wspomnieniami z tegorocznego Open'era. - Ten festiwal na długo zostanie w mojej pamieci, bo zagrałam na nim dwa razy. Najpierw wystąpiłam w plenerze, na takiej mniejszej scenie przy Bulwarze Gdyńskim. To był koncert w pełnym słońcu, podczas którego od marszczenia czoła i mrużenia oczu aż rozbolała mnie głowa. Musiałam założyć czarne okulary i zagrać tak "na gwiazdę" - śmieje się. - Na drugim koncercie wystąpiłam już z całym składem oraz z gościem specjalnym: Moniką Brodką - dodaje.


Czytaj także
sikorski kasia lins 1200.jpg
Kasia Lins: dobrze czuję się w cieple teksańskiego słońca

W wakacje Barbara Wrońska weźmie udział w trasie Męskiego Grania, gdzie oprócz solowego koncertu pojawi się też na scenie w ramach "Tribute to Kazik". Artystka wystąpi także na Lato z Radiem Festiwal - wyjątkowej imprezie muzycznej, która 26 sierpnia odbędzie się na Skwerze Kościuszki w Gdyni [SZCZEGÓŁY >>>].

Jak to jest mieć zespół złożony z najbardziej pożadanych muzyków w branży i czym może skończyć się niczym nieskrępowana sceniczna improwizacja? O tym w rozmowie Damiana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Gość: Barbara Wrońska (wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka)

Data emisji: 13.07.2018

Godzina emisji: 10.33

kul/mk

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sonbird. Emocje przekute w muzykę  

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 15:52
- Jesteśmy trochę zmęczeni, bo ostatnio dużo podróżujemy. Ale granie dla ludzi, patrzenie na ich uśmiechnięte twarze i tryskające emocjami ciała - to wszystko sprawia, że bardzo nam się chce - mówili muzycy Sonbird.  
rozwiń zwiń