Haulternative. Największe skarby znajdziesz w szafie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 16:00
Ogranicz konsumpcjonizm, powstrzymaj potrzebę kupowania ciuchów i zacznij ubierać się w to, co masz w szafie - nawołują zwolennicy nowego trendu w modzie. Skąd wziął się haulternative?
Audio
  • Na czym polega trend haulternative? (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: thisismyurl/Pixabay.com

Nazwa haulternative pochodzi od popularnego wśród blogerek pojęcia "haul zakupowy", który oznacza przegląd nowo nabytych ubrań czy dodatków, często używanych tylko raz - do sesji. Inicjatywa haulternative przeciwstawia się takim praktykom. - To trend, który idzie z duchem czasu i odpowiada na potrzeby XXI wieku. W modzie mamy do czynienia z nadprodukcją i z masowym wyrzucaniem ubrań, które zaśmiecają ziemię. Naprawdę polecam przed zakupami zajrzeć do szafy mamy i babci. Zadbamy o planetę, zaoszczędzimy pieniądze i będziemy wyglądać oryginalnie - opowiada historyk sztuki i kolekcjoner mody Adam Leja.  

Pomysłodawcami akcji haulternative jest organizacja Fashion Revolution. Promuje ona świadome zakupy i etyczną modę. Zachęca, aby chwalić się nie tylko nowo zakupionymi ubraniami, ale również tymi odnowionymi lub wyłowionymi z dna szafy i odkrytymi po raz drugi. Więcej o tym trendzie w materiale Weroniki Puszkar.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 7.03.2019

Godzina emisji: 11.32

kul/pj