500 winyli Tytusa Hołdysa - każdy z muzyką filmową

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 14:10
WinyloKINO to autorski projekt Tytusa Hołdysa powstały z miłości do filmu i muzyki. Autor pisze, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby był to jeden wielki, cudowny muzyczno-filmowy świat. 
Audio
  • Tytus Hołdys opowiada o swojej kolekcji winylowych płyt (Czwórka/Stacja Kultura)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay.com

- Od małego oglądałem filmy i słuchałem muzyki filmowej - wspomina Tytus Hołdys. - Potem miałem przerwę, aż trafiłem na targ z płytami winylowymi - zobaczyłem parę ścieżek dźwiękowych, pomysłem "a czemu nie?" - dodaje. 

Na targu Tytus Hołdys kupił płyty z muzyką z filmów "Drive" i "Whiplash". Od nich zaczął swoją kolekcję, która rozrosła się do 500 egzemplarzy. - W ciągu dwóch lat z dwóch płyt zrobiło się 500 płyt winylowych z muzyką filmową. Ta kolekcja chyba trochę za szybko się rozrasta - dodaje. - Tą moją miłością, do tych dźwięków magicznych staram się dzielić ze wszystkimi jak się da. 

Za co Tytus Hołdys ceni płyty winylowe? Który ze swych winyli darzy największym sentymentem? Czy ma w swojej kolekcji unikaty? A także czym jest projekt WinyloKINO? O tym w nagraniu z audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Ola Opala

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 11.43

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pietrucha, Przybysz, Koteluk, Bartosiewicz, Brodka na wspólnej trasie koncertowej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 17:04
Prawdziwa plejada kobiecych głosów rodzimej sceny muzycznej wystąpi na najnowszej odsłonie najbardziej kobiecej trasy koncertowej w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Architekci Bez Granic: łączy nas chęć pomagania

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 19:07
Sekcja jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji non-profit - Architecture Sans Frontiers którzy zajmują się pomocą osobom prywatnym i organizacjom w kontekście architektury. Na czym dokładnie polega ich praca? 
rozwiń zwiń