X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Architekci Bez Granic: łączy nas chęć pomagania

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 19:07
Sekcja jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji non-profit - Architecture Sans Frontiers którzy zajmują się pomocą osobom prywatnym i organizacjom w kontekście architektury. Na czym dokładnie polega ich praca? 
Audio
  • Architekci Bez Granic: nasza wiedza wychodzi naprzeciw potrzebom innych (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: qoppi/Shutterstock

I jak przekonują zaangażowani projektanci i inżynierowie w XXI wieku problemy związane z architekturą są bardzo złożone. - W ramach projektów zagranicznych rozwiązujemy m.in. problemy z brakiem bieżącej wody, dostępem do edukacji, współpracujemy z fundacjami starając się realizować projekty, które pomogą im się rozwijać - wyliczała współpracująca z organizacją architekt Martyna Wojtasik.

Sami szukają podwykonawców i zbierają fundusze na realizację projektów, bo działają całkowicie charytatywnie. - To fundacje zgłaszają zapotrzebowanie na to, przy jakim projekcie moglibyśmy im pomóc, bo lepiej niż my, znają potrzeby swoich podopiecznych. W Ugandzie, która boryka się z problemem dostępu do edukacji tworzymy centrum kulturalne  - dodawała architekt Beata Gula. 

Więcej o projektach realizowanych w ramach organizacji Architekci Bez Granic w nagraniu. 

Architekci bez granic - logotyp Architekci bez granic - logotyp

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Ola Opala

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 11.44

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Film dokumentalny musi być pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 18:20
- Film dokumentalny nie musi być najlepszy - mówi Barbara Pawłowska, reporterka, reżyserka dokumentów. - Ważne, żeby mój film był inny, żeby miał inne spojrzenia, żebym była pierwsza, żeby nikt jeszcze tego nie zrobił - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Wilk odkrywa peryferie sportu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:00
- Obszarem moich zainteresowań są dyscypliny rozgrywane na peryferiach, w cieniu innych, bardziej popularnych aktywności - opowiada Rafał Wilk. Prace artysty można oglądać w galerii Art Walk na placu Europejskim w Warszawie na wystawie "Sport w wielkim mieście".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolor, skala, umiar - klucze do architektury dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 13:58
- Przebywanie, od najmłodszych lat, w dobrze zaprojektowanej przestrzeni procentuje w późniejszym życiu - mówi Anna Cymer, historyczka architektury. - Młody człowiek może nie doceniać tego, ale w głowie zostaje mu poczucie estetyki - dodaje. 
rozwiń zwiń