3000 kilometrów między Gdynią a Tel-Awiwem

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 09:39
Gdynię od Tel Awiwu w linii prostej dzieli blisko 3000 kilometrów. Mimo geograficznego dystansu, miasta łączy zaskakująco wiele podobieństw. Oba powstały na początku XX wieku i w szybkim tempie stały się nowoczesnymi portami i modnymi kurortami nadmorskimi.
Plakat wystawy Gdynia - Tel Awiw
Plakat wystawy "Gdynia - Tel Awiw"Foto: Mat. prasowe

Tuż po 11.05 nasze studio odwiedzi kurator wystawy "Gdynia-Tel Awiw" w Muzeum POLIN. To ekspozycja związana z obchodami 100-lecia powstania miasta Gdyni, 100-lecia założenia Bauhausu – niemieckiej uczelni, której program ukształtował nowoczesne oblicze wielu miast Europy i dzisiejszego Izraela, wreszcie 110-lecia powstania Tel Awiwu. 

Ada Janiszewska sprawdzi, czego możemy się spodziewać po filmie "Doktor Sen" czyli sequelu "Lśnienia" Stanleya Kubicka. W adaptacji filmowej powieści Stephena Kinga pod tytułem "Lśnienie", głównym bohaterem był Jack Torrance, w którego wcielił się Jack Nicholson. W filmie jako syn Torreance’a pojawił się Danny Lloyd. W nowej produkcji starszego już bohatera zagra Ewan McGregor.  

W pierwszej godzinie audycji wraz z Dominiką Klimek odwiedzimy galerie świata, a Ola Jasińska zaprosi na cykl "Bookstagram"- DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>>

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w środę (18.09), po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

BOOKSTAGRAM czyli Gustaw Herling-Grudziński na Instagramie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 09:13
Pod hashtagiem #herlinggrudzinski na Instagramie wyszukamy ponad 100 postów. Postanowiliśmy sprawdzić kto dziś czyta  Gustawa Herlinga-Grudzińskiego? Czy jest moda na tego autora i bywanie w ważnych dla niego miejscach? Odpowiedzi na te pytania szuka Ola Jasińska.
rozwiń zwiń