X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

BOOKSTAGRAM czyli Gustaw Herling-Grudziński na Instagramie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 09:13
Pod hashtagiem #herlinggrudzinski na Instagramie wyszukamy ponad 100 postów. Postanowiliśmy sprawdzić kto dziś czyta  Gustawa Herlinga-Grudzińskiego? Czy jest moda na tego autora i bywanie w ważnych dla niego miejscach? Odpowiedzi na te pytania szuka Ola Jasińska.
Audio
  • "Bookstagram" otwieramy cykl z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza. Czy dziś byłby "modny" wśród młodzieży? (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Bookstagram, czyli Gustaw Herling-Grudziński na Instagramie - oczami Pauliny Sochy (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Na temat twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego mówią twórcy bloga "Kultura i sztuka okiem znawcy i nieuka" (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Jak promować twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w mediach społecznościowych? (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki Dziennik 1957-58
Okładka książki "Dziennik 1957-58"Foto: mat. prasowe

Mariusz Szczygieł na swoim profilu opowiada o pewnej biblioteczce przy której siedział Gustaw Herling-Grudziński, maturzystka schowana pod profilem zaczytanyczłowiek czyta "Inny Świat", zapisaninaczas ma niedosyt po zgłębieniu dziennika pisarza oraz wspomnień jego żony i córki. Sienkiewiczówna właśnie pęka z dumy, bo jej koleżanka wydała książkę "Tropami Przygody dziennikarskiej Gustawa Herlinga-Grudzińskiego na łamach "Tempo Presente", profil okiem_znawcy_i_nieuka chwali się właśnie przeczytaną książką "Podzwonne dla dzwonnika" i zastanawia się nad tym, co oznacza słowo "podzwonne"? kulturawokolnas opisuje sensacyjne znalezisko, że oto w ręce czytelników trafia nieznany wcześniej dziennik pisarza, champagne_for everyone udostępnia zdjęcie, na którym stoi przed willą Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Sorrento.

Kogo dziś interesuje postać tego wielkiego pisarza? Czy to powód do kulturalnego "lansowania" się na Instagramie? Co jeszcze wyszukamy pod hashtagiem #herlinggrudzinski?

Każdego dnia, od poniedziałku (16.09) do czwartku (19.09), emitujemy w audycji "Stacja Kultura" rozmowę z instagramerami fascynującymi się dorobkiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Rok 2019 jest Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Autorką rozmów jest Ola Jasińska

Zapraszamy do serwisu specjalnego Polskiego Radia - Gustaw Herling-Grudziński>>>

mat.pras./Czwórka/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Instaserial, który walczy z nienawiścią w sieci

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 20:55
W najbliższy piątek, w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się premiera pierwszego polskiego Instaserialu. 
rozwiń zwiń