BOOKSTAGRAM czyli Gustaw Herling-Grudziński na Instagramie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 09:13
Pod hashtagiem #herlinggrudzinski na Instagramie wyszukamy ponad 100 postów. Postanowiliśmy sprawdzić kto dziś czyta  Gustawa Herlinga-Grudzińskiego? Czy jest moda na tego autora i bywanie w ważnych dla niego miejscach? Odpowiedzi na te pytania szuka Ola Jasińska.
Audio
  • "Bookstagram" otwieramy cykl z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza. Czy dziś byłby "modny" wśród młodzieży? (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Bookstagram, czyli Gustaw Herling-Grudziński na Instagramie - oczami Pauliny Sochy (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Na temat twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego mówią twórcy bloga "Kultura i sztuka okiem znawcy i nieuka" (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Jak promować twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w mediach społecznościowych? (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki Dziennik 1957-58
Okładka książki "Dziennik 1957-58"Foto: mat. prasowe

Mariusz Szczygieł na swoim profilu opowiada o pewnej biblioteczce przy której siedział Gustaw Herling-Grudziński, maturzystka schowana pod profilem zaczytanyczłowiek czyta "Inny Świat", zapisaninaczas ma niedosyt po zgłębieniu dziennika pisarza oraz wspomnień jego żony i córki. Sienkiewiczówna właśnie pęka z dumy, bo jej koleżanka wydała książkę "Tropami Przygody dziennikarskiej Gustawa Herlinga-Grudzińskiego na łamach "Tempo Presente", profil okiem_znawcy_i_nieuka chwali się właśnie przeczytaną książką "Podzwonne dla dzwonnika" i zastanawia się nad tym, co oznacza słowo "podzwonne"? kulturawokolnas opisuje sensacyjne znalezisko, że oto w ręce czytelników trafia nieznany wcześniej dziennik pisarza, champagne_for everyone udostępnia zdjęcie, na którym stoi przed willą Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Sorrento.

Kogo dziś interesuje postać tego wielkiego pisarza? Czy to powód do kulturalnego "lansowania" się na Instagramie? Co jeszcze wyszukamy pod hashtagiem #herlinggrudzinski?

Każdego dnia, od poniedziałku (16.09) do czwartku (19.09), emitujemy w audycji "Stacja Kultura" rozmowę z instagramerami fascynującymi się dorobkiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Rok 2019 jest Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Autorką rozmów jest Ola Jasińska

Zapraszamy do serwisu specjalnego Polskiego Radia - Gustaw Herling-Grudziński>>>

mat.pras./Czwórka/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Instaserial, który walczy z nienawiścią w sieci

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 20:55
W najbliższy piątek, w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się premiera pierwszego polskiego Instaserialu. 
rozwiń zwiń