Premiery tygodnia: "Joker", "Był sobie pies 2", "Czarny mercedes"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 21:28
W tym tygodniu na ekrany polskich kin wchodzi nagrodzony Złotym Lwem dla najlepszego filmu 2019 roku na MFF w Wenecji „Joker” w reżyserii Todda Phillipsa. - Już na pierwszy rzut oka widać, że twórcy chcieli wynieść tę postać na zupełnie inny poziom – komentował krytyk filmowy Łukasz Muszyński.
Audio
  • Na co wybrać się do kina? Premiery poleca Łukasz Muszyński (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Znajdziemy tu m.in. odniesienia do "The Killing Joke" – zeszytu autorstwa Alana Moore’a, znacznie więcej inspiracji czerpano z wczesnych filmów Martina Scorsese z lat 70. Łukasz Muszyński

Film opowiada historię Arthura Flecka, mężczyzny który właśnie opuścił mury szpitala psychiatrycznego. Opiekuje się ciężko chorą matką skrycie marząc o karierze komika. Zanurzając się w jego historii obserwujemy, jak powoli zanurza się w obłędzie. – Od początku czujemy, że niewiele potrzeba, by bohater wpadł w paszczę szaleństwa, a gdy to się stanie z pewnością nie obejdzie się bez ofiar – mówił gość Czwórki.

Fleck jest odbiciem społeczeństwa, które czeka na iskrę, by sprzeciwić się establishmentowi. W filmie reprezentuje go ojciec Bruce'a Wayne'a Łukasz Muszyński

Plakat filmowy filmu "Joker" w reż. Todda Phillipsa Plakat filmowy filmu "Joker" w reż. Todda Phillipsa

Czy "Joker" odpowiada na pytanie: skąd bierze się zło? Czy jesteśmy w stanie zrozumieć transformację i motywy działania postaci granej przez Joaquina Phoenixa? Więcej na ten temat w audycji, w której rozmawialiśmy także o drugiej części filmu familijnego "Był sobie pies" oraz najnowszym filmie Janusza Majewskiego pt. "Czarny mercedes". Jak ocenił te premiery Łukasz Muszyński? O tym w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy z Filmweb.pl)

Data emisji: 4.10.2019

Godzina emisji: 10.32

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak