"Niedziela" w domu. Sorry Boys o akcji "Zostań w domu"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 14:00
- Nosiliśmy się z zamiarem stworzenia teledysku do utworu "Niedziela" i zaprosiliśmy do współpracy artystę wizualnego Dawida Grzelaka - opowiada Bela Komoszyńska. - W połowie marca mieliśmy się spotkać w sprawie scenariusza. To spotkanie odbyło się, ale już na wideoczacie - dodaje. 
Audio
  • Bela Komoszyńska o "Niedzieli" i domowym muzykowaniu (Stacja Kultura/Czwórka)
Bela Komoszyńska w Czwórce
Bela Komoszyńska w CzwórceFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Czytaj także
natalia moskal 1200.jpg
Natalia Moskal: życie muzyczne we Włoszech zatrzymało się w miejscu

"Niedziela" - wideo domowe

Muzycy mieli do wyboru dwie drogi - mogli zrezygnować z robienia wideoklipu, ale dostosować się do wymogów kwarantanny. - Wybraliśmy drugie wyjście, m.in. po to, żeby opowiedzieć, co się teraz dzieje. Przyznaję też, że w tamtym monecie "Niedziela" nabrała dla nas zupełnie nowego znaczenia - wspomina rozmówczyni Kasi Dydo.

Jest kontakt, ale nie ma dotyku

Pomysł na scenariusz podpowiedziało artystom samo życie. - Punktem wyjścia stały się nasze wideorozmowy. Pomyśleliśmy, że gdzieś tam są pary, które w tym czasie nie mogą być razem. Ich spotkania odbywają się w sieci, ale tęsknota za bliskością nie znika - wyjaśnia wokalistka i autorka tekstów. - Postawiliśmy na najprostsze środki - telefony komórkowe i wnętrza naszych mieszkań. Tak powstało domowe wideo, którym w sieci podzieliliśmy się z odbiorcami.


Zamknięci w domach otwieramy się na ludzi

Bela Komoszyńska przyznaje także, że w obecnej sytuacji odczuwa większą potrzebę kontaktowania się z ludźmi, podtrzymywania się na duchu. - Z jednej strony żyjemy w izolacji, z drugiej - mamy okazję otworzyć się na innych. Codziennie rozmawiam z bliskimi, z przyjaciółmi. Myślę, że wiele osób radzi sobie teraz w podobny sposób - mówi. - Dla mnie to także czas zwiększonej kreatywności. Postaram się jej nie zmarnować - dodaje.     

Utwór "Niedziela" pochodzi z najnowszej płyty zespołu Sorry Boys "Miłość". To czwarty studyjny album grupy i pierwszy nagrany w całości po polsku - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Bela Komoszyńska (Sorry Boys)

Data emisji: 31.03.2020

Godzina emisji: 10.40

kul/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Kasia Dydo teledysk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowa z przeszłością i fokus na teraźniejszość. Ifi Ude o "Tato, tato"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 01:40
"Tato, tato" otwiera kolejny rozdział w życiu Ifi i zapowiada nadchodzący materiał. W nowych utworach zadaje pytania, na które wiele osób szuka odpowiedzi. Jak mówi - ta płyta, to próba odnalezienia brakującej relacji i poszukiwanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcelina: jestem optymistką, trudne sytuacje pobudzają kreatywność

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:52
- Życie artystów w czasach pandemii bardzo się zmieniło, to zawód zależny od ludzi - mówi Marcelina. - Dziś sytuacja jest bardzo niepewna. Ale jestem też ciekawa, ile nowych muzycznych rzeczy powstanie w tym czasie - dodaje.
rozwiń zwiń