Rozmowa z przeszłością i fokus na teraźniejszość. Ifi Ude o "Tato, tato"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 01:40
"Tato, tato" otwiera kolejny rozdział w życiu Ifi i zapowiada nadchodzący materiał. W nowych utworach zadaje pytania, na które wiele osób szuka odpowiedzi. Jak mówi - ta płyta, to próba odnalezienia brakującej relacji i poszukiwanie.
Audio
  • "Tato, tato" - Ifi Ude opowiada o nowej płycie (Stacja kultura/zwórka)
Ifi Ude, polsko-nigeryjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów
Ifi Ude, polsko-nigeryjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstówFoto: Ralf Lotys, CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Ifi Ude to niezależna artystka o nigeryjskich korzeniach, która od lat wytycza nowe muzyczne ścieżki na polskim rynku muzycznym. Poza muzyką zajmuje się modą i teatrem, a na co dzień jest też entuzjastką sztuki i mamą na pełen etat. Dla Czwórki nagrała swoją wypowiedź, w której opowiedziała o najnowszym albumie.

- Obecnie jak większość z nas przebywam na kwarantannie, spędzając czas z rodziną chciałabym Wam przekazać, żebyśmy się nie bali, bo choć ten czas jest trudny, razem uda nam się go przetrwać - apelowała artystka

- "Tato, tato" otwiera kolejny rozdział w moim życiu, w którym zaczynam zadawać pytania i szukam na nie odpowiedzi. W tym utworze zadaje pytania o brakującą relację między dzieckiem a ojcem. I choć nie znajduję na nie odpowiedzi, czuję, że wypowiadając je na głos przybliżam się do nich - opowiadała.

- Postanowiłam rozliczyć się z przeszłością i cieszyć teraźniejszością. Czuję głód uporządkowania swoich realcji. Zaczęłam zadawać pytania i szukać odpowiedzi. Ważne, żeby zdać sobie sprawę z naszych braków i nauczyć się z nimi żyć - mówiła.

W nagraniach wzięli udział Bart Pałyga - śpiew gardłowy, tarhu, drumla oraz Marcin Lamch na kontrabasie. Jak mówiła, ta płyta jest jej powrotem na scenę muzczną. Jaką rolę spełnia muzykę w jej życiu? O tym w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ifi Ude

Data emisji: 18.03.2020

Godzina emisji: 10:30

ac

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przybysz, Kortez, Radiohead - czego Sara Kordowska słucha zimą?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:27
Niektórzy artyści jeżdżą w czasie ferii na nartach, desce czy sankach, a inni chillują. Do tych chillujących właśnie należy Sara Kordowska, zwyciężczyni trzeciej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Wokalistka ułożyła playlistę idealną na zimę dla słuchaczy Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kwiat Jabłoni. O życiu w trasie i koncertowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 13:00
Kwiat Jabłoni zadebiutował krążkiem "Niemożliwe" w 2019 roku. Potem ukazał się album koncertowy, który także okazał się sukcesem. Ale serca słuchaczy podbili jeszcze zanim wydali płytę m.in. utworem "Dziś późno pójdę spać".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miike Snow czy Michael Kiwanuka - kogo Blauka słucha zimą?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 14:50
Zarówno Piotr Lewańczyk i Georgina Tarasiuk nie są miłośnikami białego szaleństwa. - Kompletując nasze snowtracki przyjęliśmy więc taką strategię, że będą to piosenki bardziej do odpoczynku niż zabawy na stoku - mówili muzycy duetu Blauka.
rozwiń zwiń