Renata Przemyk: takiej płyty nie mogłabym nagrać w pojedynkę

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 14:30
8 maja ukaże się najnowsza płyta Renaty Przemyk, a niej trzynaście piosenek zaśpiewanych w duetach z wyjątkowymi Mężczyznami. - Takie spotkania wydobywają z utworów nowy sens. Nadają im dodatkowe znaczenie - mówi artystka. 
Audio
  • Renata Przemyk o mężczyznach, którzy pojawią się na jej nowej płycie (Stacja Kultura/Czwórka)
Renata Przemyk, Vienio Kłamiesz (autor okładki singla  Jacek Sroka)
Renata Przemyk, Vienio "Kłamiesz" (autor okładki singla – Jacek Sroka)Foto: Jacek Sroka/mat. promocyjne

Takiej płyty nie udałoby mi się stworzyć w pojedynkę Renata Przemyk

- Zebrałam utwory z trzydziestu lat mojej działalności artystycznej i postanowiłam przedłużyć im życie. Efekt przerósł moje oczekiwanie - przyznaje rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Bardzo chciałam, żeby każdy z panów nagrywał jako pierwszy, a potem ja wychodziłam im na spotkanie - opowiada.  

Wśród zaproszonych do współpracy artystów znaleźli się m.in. Marek Dyjak, Skubas i Leski. - Myślę sobie, że z tej trzynastki dałoby się stworzyć mężczyznę idealnego. Silnego i twardego, ale także delikatnego, ze skłonnością do melancholii - mówi Renata Przemyk.

Marek Dyjak zaśpiewał ze mną "Babę zesłał Bóg". Ten facet nie bierze jeńców Renata Przemyk

Pierwszym singlem zapowiadającym to wydawnictwo jest utwór "Kłamiesz". Nową wersję piosenki z 2014 roku artystka wykonała z Vieniem. - To jedyny artysta, którego poprosiłam o dopisanie dodatkowej partii tekstu. W ten sposób kłamstwo, o którym śpiewamy, stało się wielowymiarowe - przekonuje artystka.

Utwory zyskały także nowy muzyczny wymiar za sprawą aranżacji Tomka "Harry'ego" Waldowskiego. - Nadał im świeże, nowoczesne i przestrzenne brzmienie - dodaje Renata Przemyk. 

"Kochaną" śpiewałam z Nosowską, teraz zrobiłam to z Igorem Herbutem Renata Przemyk

Teledysk do utworu "Kłamiesz" powstał wedle pomysłu i w reżyserii Jarosława Migonia, z obrazami Jacka Sroki - znanego krakowskiego malarza i grafika, wykładowcy krakowskiej ASP.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Renata Przemyk

Data emisji: 2.04.2020

Godzina emisji: 10.30

kul/pj

Czytaj także

Coals - polska wizytówka za granicą

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 13:25
Duet Katarzyny Kowalczyk i Łukasza Rozmysłowskiego powraca z drugą płytą długogrającą. Znów wyjadą z nią za granicę.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Igor Herbut z płytą "Chrust": jestem we właściwym miejscu i czasie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 14:02
Po latach pracy z zespołem Lemon, złotych i platynowych płytach Igor Herbut rozpoczął solową karierę. Właśnie ukazuje się "Ro", drugi singiel zwiastujący jego solowy krążek "Chrust". - Pisząc te utwory sam miałem wrażenie, że będzie to muzyka instrumentalna - mówił wokalista i kompozytor w Czwórce. 
rozwiń zwiń