Igor Herbut z płytą "Chrust": jestem we właściwym miejscu i czasie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 14:02
Po latach pracy z zespołem Lemon, złotych i platynowych płytach Igor Herbut rozpoczął solową karierę. Właśnie ukazuje się "Ro", drugi singiel zwiastujący jego solowy krążek "Chrust". - Pisząc te utwory sam miałem wrażenie, że będzie to muzyka instrumentalna - mówił wokalista i kompozytor w Czwórce. 
Audio
  • Igor Herbut o "debiutanckim" solowym krążku "Chrust" (Stacja Kultura/Czwórka)
Igor Herbut i Damian Sikorski
Igor Herbut i Damian Sikorski Foto: Czwórka

marcelina 1200.jpg
Marcelina: jestem optymistką, trudne sytuacje pobudzają kreatywność

Na solowy album Igora Herbuta trzeba było czekać niemal osiem lat. Jednak już w minionym roku wyruszył w trasę koncertową, w czasie której występował akompaniując sobie na fortepianie. - Nadszedł czas na solowy krążek, ale myślę, że to by się nie stało, gdybym nie wyruszył wcześniej w trasę - tłumaczył Igor Herbut w rozmowie z Czwórką. - To doświadczenie bardzo dużo mi dało, pozwoliło rozwinąć skrzydła jako wokalista i pianista. Udźwignięcie dwugodzinnego koncertu emocjonalnie i technicznie jest bardzo wyczerpujące. To dało mi też sporo możliwości i otworzyło głowę do wielu nowych fortepianowych kompozycji - tłumaczył.

"Ro" to drugi utwór zwiastujący album "Chrust". To, jak przekonuje Igor Herbut utwór, który każdy może interpretować na swój sposób. - Trochę taki będzie też ten album, ale ja uważam, że i tak bardzo dużo podaję słuchaczowi na tacy - mówił wokalista. - Te piosenki są jak notes. Czytasz go i widzisz, że pisał je człowiek, który jest w tym miejscu życia, w którym chce być, otoczony miłością i szczęściem. Ale jeśli spojrzy się na poprzednie karty tego notesu, można dostrzec, że droga do tego miejsca nie była łatwa - tłumaczył artysta. 

ZOBACZ TAKŻE Tęskno. Życie w emocjonalnym negliżu >>>

W rozmowie z Damianem Sikorskim wokalista zdradzał też kulisy wydania "Chrustu". Krążek ukaże się ostatecznie 8 maja. - Tak, premiera miała się już odbyć, ale oczywiście została przeniesiona. Podobnie z utworem "Ro". Pierwotnie wcale nie miał być drugim singlem, ale sytuacja, która nas otacza jest trudna, ale wyjątkowa. Inspiruje do nowych decyzji i szukania nowych dróg  - mówił Igor Herbut. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Igor Herbut

Data emisji: 30.03.2020

Godzina emisji: 11.30

kd/pj


Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń