Bartek Królik, czyli "Pan od muzyki" i dźwięków, które podnoszą na duchu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 19:43
Bartek Królik to songwriter, który po ponad dwudziestu latach z innymi artystami postanowił napisać coś dla siebie.
Audio
  • Muzyka, która niesie radość. Bartek Królik o solowym debiucie (Stacja kultura/Czwórka)
Bartek Królik
Bartek KrólikFoto: Marta Królik [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Bartek Królik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków i producentów w Polsce, choć sam nazywa się debiutantem. Zadebiutował po raz pierwszy w formacji Sistars, która właśnie dzięki Bartkowi zdobyła tak dużą popularność. Współpracował z Agnieszką Chylińską, Łąki Łan, Edytą Górniak, Natalią Kukulską, Krzysztofem Zalewskim, Tede i O.S.T.R. Po dwudziestu latach, jako "Pan od muzyki" postanowił stworzyć w pełni autorski album.

- Nagranie debiutanckiej płyty można porównać do założenia nowej firmy. To niełatwe zadanie, szczególnie w czasach, gdy konkurencja jest tak duża. By móc żyć z muzyki, musimy grać w kilku "firmach" na raz. Wszystkie trzy "firmy", z którymi współpracowałem z dnia na dzień przestały pracować. To sytuacja, która dotyczy wielu artystów, z niepokojem obserwujemy to, co się dzieje na świecie - opowiadał.

Skąd więc pomysł na nagranie solowego albumu? Jak mówi, w muzyce jest życie i energia, której dziś wyjątkowo potrzebujemy. Co znajdziemy na płycie? Soul, funk, jazz oraz odrobinę rocka. Trasa koncertowa "Pana od muzyki" zaplanowana jest październik 2020 roku. 

- To będzie moja pierwsza trasa koncertowa. Zadebiutuję, jako frontman, osoba, która poprowadzi całe show. Działa to na mnie motywująco. Wierzę w siłę swoich piosenek i ludzi, z którymi występuję - mówił artysta.

A czym zajmuje się w czasie domowej izolacji? Jak opowiadał w rozmowie z Damianem Sikorskim, wolny czas poświęca rodzinie. - Nadrabiam stracony czas, który teraz spędzam z dziećmi. Przymusowe spowolnienie daje nam czas by zajrzeć w głąb siebie, to ta lepsza strona tego, co wokół nas się dzieje. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Bartek Królik (wokalista, producent muzyczny)

Data emisji: 6.04.2020

Godzina emisji: 11:45

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

David Bowie - jego legenda nie przemija

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 15:20
8 stycznia 1947 roku przyszedł na świat David Bowie. Z okazji 72. rocznicy jego urodzin premierę ma aplikacja na urządzenia mobilne, która umożliwia zobaczenie wystawy "David Bowie Is". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wodecki Twist Festival. Trzy trąbki i wspaniałe głosy

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 13:00
- Za tym projektem stoją: wspaniała muzyka, pozytywna energia i mój Tata - opowiada Katarzyna Wodecka, pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Wodecki Twist Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beethoven nie jest modny, czyli muzyczne awantury wg Marianny Oklejak

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 15:50
- Jestem synestetykiem. Dźwięki widzę w kolorach, kształtach i układach przestrzennych. Postanowiłam to wykorzystać tworząc graficzną historię muzyki - opowiada Marianna Oklejak, autorka albumu "No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk". 
rozwiń zwiń