Blauka. W czasie pandemii tworzą nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 14:35
Georgina Tarasiuk i Piotr Lewańczyk, duet Blauka, zdradzają, że prace na nową płytą niewiele różnią się od prac nad "Miniaturą". To Georgina musiała zmienić najwięcej. 
Audio
  • Duet Blauka zdradza co robi w czasach izolacji (Stacja Kultura/Czwórka)
Blauka
BlaukaFoto: mat. promocyjne

- Zajęliśmy się naszą następną płytą, myślę, że wielu artystów skupia się na tym - opowiada Georgina Tarasiuk. - Zajmujemy się też wieloma rzeczami takimi zwyczajnymi, codziennymi, gotujemy, robimy jogę, czytamy, inspirujemy się. Myślę, że dosyć dobrze wykorzystujemy ten czas wolny, który został nam narzucony - dodaje. 

Blauka miała w planach wyjazdy, koncerty. Niestety epidemia pokrzyżowała też ich plany, ukojenia i natchnienia szukają w muzyce. - To, czego teraz słuchamy to chyba taki misz-masz. Piotr chyba wraca do korzeni, tego czego słuchał jak był młody. A ja szukam cały czas nowości, bawię się w loterię, często korzystam z podpowiedzi serwisu streamingowego, tego co wygenerował algorytm - przyznaje gość Kasi Dydo. - W ostatnim czasie wróciłem do korzeni, ale na naszej playliście można też znaleźć trochę nowości - dodaje Piotr Lewańczuk. 

Pierwsza w domu, druga w domu

- Praca nad albumem w domowych warunkach niewiele się różni od pacy nad pierwszą płytą. Ją też w dużej mierze robiliśmy w mieszkaniu - wspomina Piotr. - Szkice, pierwsze zarysy, były robione w domowym studiu i tak też jest teraz - dodaje. 

- Mnie się trochę zmienił tryb pracy, kiedy pisałam piosenki, wymyślałam teksty, w podróży w samotności - zdradza Georgina. - Musiałam trochę zmienić "zamykanie się w sobie" i trochę inaczej postrzegam swoje emocje. To ciekawe doświadczenie - podkreśla. 

Muzycy zgodnie przyznają, że nie chcą bardzo zmieniać nastroju i stylu z pierwszej płyty. Postanowili, że będą robić piosenki kolejno - jedna po drugiej. Dostrzegają, że czas izolacji ich zmianie, nie wykluczają, że druga płyta będzie bardziej nostalgiczna. 

- Dziś chcemy naszym słuchaczom dostarczyć nową muzykę od nas. Kontakt wirtualny jest trochę dziwny - zaznacza Georgina. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: duet Blauka (Georgina Tarasiuk, Piotr Lewańczyk)

Data emisji: 05.05.2020

Godzina emisji: 11.17

pj/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka Kasia Dydo MUZYKA
Czytaj także

Muzyka dla maturzystów. DJ Bert uczy historii

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 14:40
W kolejnej odsłonie cyklu "Muzyka dla maturzystów" były student historii, a obecnie didżej, producent i dziennikarz muzyczny Norbert Borzym prezentuje najlepsze piosenki do zapamiętywania dat i faktów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dwa psy przeżyły". Ten Typ Mes napisał pamiętnik z czasów dojrzewania na przełomie XX i XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 17:10
Nazywa się Piotr Szmidt i jest dobrze zapowiadającym się debiutantem. Przynajmniej jeśli chodzi o literaturę, bo na polskiej scenie muzycznej triumfy święci już od dawna.
rozwiń zwiń