Vienio: to miał być rok Molesty, przez pandemię się wydłuży

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 17:45
- Nie widzieliśmy się wiele lat, więc kiedy spotkaliśmy się przy robieniu filmu o Moleście i pojawiły się pierwsze koncertowe propozycje, chcieliśmy z nich skorzystać. Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany - opowiada Vienio. 
Audio
  • Vienio o życiu artystycznym na kwarantannie (Stacja Kultura/Czwórka)
Vienio
VienioFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Posłuchaj
WŁODI RADIO 1200.jpg
"Noc Rezydentów". Włodi i hip-hop instrumentalny

Rok Molesty potrwa dłużej

2020 rok miał należeć do kultowego polskiego składu hip-hopowego. Zaplanowano reedycje płyt Molesty, premierę filmu "Skandal" i koncerty na najważniejszych festiwalach. - Zajawa była duża, ale nie dane nam było długo się nią cieszyć. Wszystko zostało przełożone w czasie, ale nikt nie ma pewności, czy i kiedy się odbędzie - mówi gość Czwórki.

"Skandal" w kinach już od września


Zobacz
Renata Przemyk - Kłamiesz  Jacek Sroka 1200.jpg
Renata Przemyk o pracy z Vieniem: nie mogłabym nagrać tego w pojedynkę

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z nowym planem - najszybciej, bo już we wrześniu - zobaczymy "Skandal. Ewenement Molesty" w reżyserii Bartosza Paducha. To opowieść o chłopakach zafascynowanych MTV
i rapem zza wielkiej wody, którzy zakładają Mistic Molesta jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową, a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Zdolne dzieciaki dorosły a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na muzycznym rynku i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie? Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli jak rodzina.

Pandemiczne "tu i teraz"


Czytaj
ten typ mes 1200.jpg
Ten Typ Mes napisał pamiętnik z czasów dojrzewania na przełomie XX i XXI wieku

Czas na kwarantannie romzówca Kasi Dydo wykorzystuje do robienia kolaży. - Surrealizm i nieoczywiste formy zawsze zwracały moją uwagę w sztuce. Kolaż też podobał mi się od dawna, ale brakowało mi czasu, żeby  zgłębić wiedzę na temat tej formy artystycznego przekazu - tłumaczy. 

Kolaże Vienia na razie można oglądać na Instagramie artysty, wkrótce ma się to zmienić. - Rozpocząłem współpracę z koleżanką, która projektuje stoły w formie desek surfingowych oraz same deski na ścianę. Mam przygotować dla niej dwa kolaże, które ozdobią jej dzieła. Niewykluczone też, że moje prace uda mi się gdzieś "powiesić", żeby można je było obejrzeć z bliska - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Piotr Vienio Więcławski

Data emisji: 21.05.2020

Godzina emisji: 11:15

kul

Czytaj także

Vienio: muzyką chcę ruszyć czaszki ludzi

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:00
- Mam ten przywilej, że jako artysta zajmujący się rapem, kiedy naprawdę mnie coś zdenerwuje, mogę o tym napisać piosenkę - opowiada Vienio i przyznaje, że ostatnio dużo jest takich rzeczy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

WdoWA: w rapie liczy się coś więcej niż testosteron

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 16:40
Hip-hop, uważany za oazę męskiego stylu, staje się dziś trampoliną do wielkich karier dla dziewczyn. - Żeby kobieta zaistniała w tym świecie, musi mieć coś więcej niż testosteron - przekonuje WdoWA, jedna z pierwszych polskich raperek.
rozwiń zwiń