Weekend w kinie zmrozi w żyłach krew

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 14:50
Wszystko za sprawą kolejnej produkcji ze studia A24 odpowiedzialnego m.in. za filmy "Midsommar. W biały dzień" i "Dziedzictwo. Hereditary". Jak twierdzą krytycy "Saint Maud" to mistyczna jazda bez trzymanki. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Prostock-studio

"Egzorcysta" bez egzorcyzmów

Bohaterka filmu Maud jest młodą dziewczyną, która przyjeżdża do luksusowej posiadłości Amandy - byłej tancerki, która w ostatnich miesiącach życia korzysta z niego bez skrupułów. Dziewczyna przekonana o swojej ważniejszej misji, niż tylko opieka nad konającą Amandą, postanawia ocalić jej grzeszną duszę. - To przykład klasycznego, współczesnego horroru - ocenia krytyk Łukasz Muszyński. - Nie ma w nim zjaw wyskakujących z ciemności, są za to podskórne napięcie, zło i strach, które biorą się z ludzkich charakterów - dodaje.

Saint Maud | Official Trailer HD | A24

"Saint Maud" to jedna z nielicznych premier, którą można jeszcze oglądać w kinie. W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z COVID-19 kolejni dystrybutorzy odwołują pokazy. Wiadomo już, że zaplanowane na 4 listopada wejście do kin filmu "Listy do M. 4" zostało przeniesione na późniejszy termin. Podobnie sytuacja wygląda z "Magnezją", czyli nowym dziełem twórców "Disco Polo".

Posłuchaj
09:21 [CZWORKA]Stacja Kultura 23 październik 2020 premiery.mp3 Weekend w kinie i w sieci. Filmy poleca Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Nowy "Rojst" o "powodzi stulecia"

Natomiast w branży serialowej ogłaszane są kolejne produkcje.  - Nadchodzi drugi sezon polskiego serialu "Rojst" z Dawidem Ogrodnikiem i Andrzejem Sewerynem w rolach głównych - opowiada gość Czwórki. - Tym razem akcja opowieści rozpocznie się podczas "powodzi stulecia", która nawiedziła południowy-zachód Polski latem 1997. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz las na Grontach. Odsłania przy tym tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać. 

Brodka & A_GIM - Wszystko, czego dziś chcę (z serialu "Rojst") / Kayax TV

Serial pojawi się na platformie Netflix w 2021 roku. - Jeśli tylko twórcom uda się utrzymać klimat pierwszej części, to jestem pewny, że "Rojst" znów nas "przyklei" do ekranów - podsumowuje rozmówca Kasi Dydo.

"Willow" w odcinkach

Studio Disneya zapowiedziało, że zamierza rozpocząć prace nad serialową wersją kultowego filmu fantasy Georga Lucasa i Rona Howarda z 1988 roku. - "Willow" to był jeden z tytułów mojego dzieciństwa - przyznaje Łukasz Muszyński. - Serial ma trafić na platformę filmową Disneya, która co prawda nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale prawdopodobnie do przyszłego roku już się to zmieni.

Willow Official Trailer #2 - Val Kilmer, Warwick Davis Movie (1988) HD / Movieclips Classic Trailers

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 23.10.2020

Godzina emisji: 10:15

kul