GrubSon z płytą "Akustycz(nie)zupełnie". "To zabawa dźwiękiem i słowem"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 17:34
"Akustycz(nie)zupełnie" to piąty studyjny album GrubSona. Krążek powstał w ścisłej współpracy z Jakubem Mitorajem, gitarzystą grupy Sanepid. - To album poważny, ale z przymrużeniem oka. Pełen zabawy zarówno słowem, jak i dźwiękiem - mówił GrubSon w Czwórce.
GrubSon i Jarecki z ekipą na scenie Czwórki - finał akcji Od Ujścia do Źródła
GrubSon i Jarecki z ekipą na scenie Czwórki - finał akcji "Od Ujścia do Źródła"Foto: Adrian Zając

Grubson_jarecki 1200.jpg
GrubSon i Jarecki ponownie zagrali w Czwórce

GrubSon, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu, tym razem nagrał płytę w świeżej akustyczno-elektronicznej odsłonie. Na krążku znajdzie się aż 18 premierowych kompozycji. - To krążek wielopoziomowy, zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej, przepełniony słownymi i dźwiękowymi zabawami. Bardzo "inny" na tle dotychczasowej twórczości tego artysty - oceniał dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski

Posłuchaj
08:18 2020_11_03-10-25-03_PR4_Grubson.mp3 GrubSon opowiada o płycie "Akustycz(nie)zupełnie" (Stacja Kultura/Czwórka) 

Czytaj także:

Utwory, jak przyznaje sam GrubSon, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o ludziach. Skupiają się na relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię. - Pomysł na ten krążek powstał, gdy dwa lata temu wraz z Kubą (Jakubem Mitorajem - przyp. aut.) usiedliśmy w ogródku i zaczęliśmy grać. Stwierdziliśmy wówczas, że bardzo brakuje nam akustycznego grania - wspominał artysta w rozmowie z Czwórką. 

Źr. Grubson//Official Grubson - "Aktual(nie)lepsza wersja"

Premierę płyty "Akustycz(nie)zupełnie" zaplanowano na 27 listopada, a zapowiada ją singiel "Aktualni(nie)lepsza wersja". Materiał już trafił do tłoczni, a na krążku usłyszymy wielu znamienitych gości, wystąpili m.in. Mrozu, Marika, Paprodziad i Igor Herbut. - To ludzie, z którymi zawsze chciałem nagrywać. Z niektórymi, na przykład z Mariką miałem już taką okazję, ale z Mrozem jeszcze nie. Oczywiście gości miało być więcej, ale nie wszystko udało się zrealizować. Być może uda się następnym razem - podkreślał artysta. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: GrubSon (Tomasz Iwanca, wokalista, raper, autor tekstów)

Data emisji: 03.11.2020

Godzina emisji: 11.15

kd

Czytaj także

Pogłos 145. Mike Dean, Kanye West - hip-hopowe muzyczne uderzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 22:01
"Pogłos" otworzyły kompozycje Mike’a Deana. - O tym artyście wspominałem już wiele razy przy okazji jego genialnych solówek gitarowych, i omawiając jego wkład w rozwój no brzmienia Travisa Scotta, czy Kanyego Westa, który nie raz posiłkował się geniuszem tego artysty - opowiadał Gargamel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bokun z krążkiem "Piliada": to pigułka szczerości

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 10:00
- To nie jest album czysto rapowy. Bliżej mu do r'n'b czy muzyki alternatywnej. Muzycznie to podsumowanie pewnego etapu w moim życiu - opowiadał Bokun, czyli Paweł Bokun, raper i producent związany z wytwórnią Asfalt Records. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pogłos". Muzyczna selekcja według Jakuba Chuptysia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 22:01
Program otworzył Big Sean i numer "Story Of Dave Chapelle". - To historia od jednego z najlepszych współczesnych komików, który wspomina dzień niesławnego występu w Detroit - opowiadał gospodarz audycji. 
rozwiń zwiń