Patrick the Pan: nie interesuje mnie dobowy raport klęsk

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 12:40
"Trochę Mniej" to pierwszy od ponad dwóch lat nowy utwór Patricka the Pana. - Napisałem tę piosenkę wiosną 2020 roku, w czasie lockdownu, kiedy odciąłem się od mediów, by żyć tu i teraz - opowiada artysta.
Patrick the Pan i Kasia Dydo
Patrick the Pan i Kasia DydoFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Posłuchaj
12:36 CZWORKA Stacja Kultura - Patrick The Pan.mp3 Patrick the Pan. O życiu w lockdownie i materiale na nową płytę (Stacja Kultura/Czwórka)

 

"Trochę mniej" to opowieść o systemach bezpieczeństwa mojej psychiki Patrick the Pan

Piosenka zapowiada czwarty album artysty, a przy okazji diagnozuje to, co wydarzyło się ostatnio w Polsce i na świecie. - To jest moja odpowiedź na to, co przyniósł 2020 rok. Z jednej strony są to kwestie dotyczące nas wszystkich i wypada to wiedzieć, być na bieżąco. Z drugiej strony nadmiar informacji ma kiepski wpływ na społeczeństwo i jego zdrowie psychiczne - wyjaśnia rozmówca Kasi Dydo. - W pewnym momencie odciąłem się od wszelkich źródeł informacji, więc nawet gdyby świat miałby się skończyć, nie wiedziałbym o tym. Żyłem tym, co było tu i teraz, i skupiłem się na prostych, przyziemnych sprawach, na życiu z drugim człowiekiem - dodaje.

Zobacz także:

Od trzech lat nie scrolluję, choć nadal mam profil na Facebooku. Nie wypiszę się z wirtualnego świata, ale uczestniczę w nim na moich zasadach Patrick the Pan

Jak przyznaje Patrick the Pan, muzycznie "Trochę mniej" to piosenka rześka, prosta i przebojowa. - Trudno mi jednoznacznie ocenić, w jakim stopniu ta piosenka będzie oddawać klimat nowej płyty, bo nowy krążek mam gotowy, ale dopiero w połowie - śmieje się gość Czwórki. - Niemniej jednak punktem wyjścia dla prac nad nowym materiałem było to, żeby zrobić całkowitą odwrotność poprzedniego krążka.

Patrick the Pan - Trochę Mniej (Official Video) / PatrickThePan

Ostatni rok przyniósł także zmiany w życiu zawodowym artysty. - Musiałem się przebranżowić i z muzyka stałem się producentem muzycznym - opowiada Patrick the Pan. - Pomagam wielu osobom, głównie debiutantom nagrywać pierwsze piosenki, pierwsze płyty. Nagle okazało się, że jest na to zapotrzebowanie, i że są ludzie, którzy chcę ze mną pracować. 

W tym gronie znaleźli się m.in. Paulina Przybysz, Ralph Kaminski, Misia Furtak, Kaśka Sochacka, Kamil Kowalskim i zespół LOR. 


Patrick The Pan Patrick The Pan

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Patrick the Pan (Piotr Madej)

Data emisji: 21.01.2021

Godzina emisji: 11.15

kul/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olivia Anna Livki: bas jest sercem mojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 13:00
"Digital Dissidents" to trzeci album Olivii Anny Livki. Na nowej płycie królowa voice'n'bassu zabiera słuchaczy w mroczne i radykalne muzycznie miejsce, w którym, jak dotąd, jeszcze nie była. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pola Rise i Andy Ward: mamy wspólny korytarz dla emocji

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 16:30
Izolacja rozumiana jako przestrzeń luźnego przepływu myśli niektórym artystom przyniosła wiele dobrego. W tym gronie znaleźli się m.in. Pola Rise i Andy Ward, który w dwóch różnych częściach świata stworzyli piosenkę, która stała się początkiem dłuższej współpracy.
rozwiń zwiń