Film na weekend - co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 16:44
Łukasz Muszyński zaprasza na "Wojnę z dziadkiem", Noc oczyszczenia: żegnaj Ameryko" i "Snake Eyes". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mihai Borza

Pierwsza z propozycji naszego gościa to "Wojna z dziadkiem", film z Robertem de Niro w roli głównej. - Aktor zdecydowanie nie zwalnia tempa i jest aktorem, który w gruncie rzeczy wszystko już udowodnił. Ma na koncie dwa Oscary, zagrał w niezliczonej ilości filmów, które zapisały się w historii kina złotymi zgłoskami - mówi Łukasz Muszyński. - W związku z tym teraz gra w różnych produkcjach, są to rzeczy ambitne jak "Irlandczyk" ale i występuje też w lżejszych produkcjach tak jak "Wojna z dziadkiem". Robert de Niro może robić wszystko.


Posłuchaj
11:45 Czwórka/Stacja Kultura -premiery filmowe 23.07.2021.mp3 Łukasz Muszyński zaprasza na premiery filmowe (Stacja Kultura/Czwórka)

W filmie "Wojna z dziadkiem" wciela się w postać Eda, który po śmierci swojej żony wyprowadza sie do swojej pociechy i tam zamieszkuje w pokoju, w którym dotychczas mieszkał jego wnuk. - Wnuk jest niepocieszony, że stracił swój kąt i musiał się przeprowadzić, zaczyna więc walkę ze swoim dziadkiem, żeby pokój odzyskać - opowiada krytyk. - Dziadek mimo, że jest już na emeryturze ma ikrę. Potrafi być równie złośliwy jak jego wnuk, przy okazji skrzykuje swoich rówieśników i wspólnie dają odpór młodemu pokoleniu. Jest to ciepła opowieść o tym, że różne pokolenia mogą się dogadać, mimo, że początkowo wydaje się, że nic ich nie łączy. Mogą się również wzajemnie czegoś od siebie nauczyć.

telewizor głowa telewizja 1200.jpg
Seriale online. Co warto obejrzeć w sieci

Źr.YouTube/Kino Świat: "Wojna z dziadkiem" - oficjalny zwiastun

Na ekrany polskich kin trafia thriller, "Noc oczyszczenia: żegnaj Ameryko", to już piąta część serii, a pierwszy film powstał osiem lat temu. Jak czytamy na stronie dystrybutora w najnowszej części zobaczymy ponownie wydarzenia z nocy oczyszczenia podczas, której przestaje obowiązywać prawo i można bezkarnie popełniać wszelkie przestępstwa. - Prawo zostało przywrócone, ale są też tacy przedstawiciele narodu amerykańskiego, którzy chcieliby, żeby to prawo trwało przez cały rok. Żeby można było mordować wszystkich tych przedstawicieli, którzy w ich oczach nie są Amerykanami - mówi gość Czwórki. - Więc z opisów tego filmu widzimy, że ten film również oddycha współczesną atmosferą, gdzie do głosu w każdym zakątku globu dochodzi nacjonalizm i nietolerancja dla imigrantów. Jak zapowiadają twórcy serii, to jeszcze nie koniec nocy oczyszczenia.

Źr. YouTube/ Noc oczyszczenia: żegnaj Ameryko - zwiastun

Kolejna propozycja to "Snake Eyes" - film oparty o serię zabawek G.I. Joe. Film poświęcony zamaskowanemu, milczącemu wojownikowi ninja, który robi co do niego należy nie zadaje zbędnych pytań, jest zabójczo skuteczny. - Tutaj niespodzianka dla fanów Snake Eyesa, bo dowiemy się w końcu jak wygląda, bo zawsze jest zamaskowany. Tytułowy bohater uratuje członka słynnego klanu ninja w związku z czym zostanie przyjęty do tego klanu, dzięki czemu zyska rodzinę i przyjaciół - opowiada Łukasz Muszyński. - Jednak gdy wypłyną pewne mroczne tajemnice z przeszłości, bohater będzie musiał zakwestionować to wszystko, co do tej pory wiedział i zastanowić się czy jego sojusznicy są naprawdę jego sojusznikami i czy stoi po właściwej stronie barykady.

Źr. YouTube/Paramount Pictures /Snake Eyes - Official Trailer 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 23.07.2021

Godzina emisji: 10:14

aw

Czytaj także

Seriale w sieci: "Atypowy", "Jak zostać tyranem", "My, obywatele"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 15:10
Jak co tydzień zapraszamy na przegląd seriali. Tym razem ocenia je dla nas Maciek Kędziora. - To trzy zupełnie różne seriale - mówi. - Mamy przyjemną komedię, fascynującą i przerażającą opowieść o rządach autorytarnych oraz animowany serial edukacyjny. 
rozwiń zwiń