Kwiat Jabłoni. O życiu w trasie i koncertowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 13:00
Kwiat Jabłoni zadebiutował krążkiem "Niemożliwe" w 2019 roku. Potem ukazał się album koncertowy, który także okazał się sukcesem. Ale serca słuchaczy podbili jeszcze zanim wydali płytę m.in. utworem "Dziś późno pójdę spać".
Audio
  • Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz - muzycy Kwiatu Jabłoni o nadchodzącej trasie koncertowej i nowej płycie (Stacja Kultura/Czwórka)
Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie
Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek SienkiewiczowieFoto: mat. promocyjne/Wojciech Grzędziński

muzyka 1200.jpg
Seriale do słuchania - najlepsze soundtracki

- To, co się wydarzyło było absolutnie nie do przewidzenia. W naszym życiu zmieniło się dosłownie wszystko. Przed Kwiatem Jabłoni graliśmy hobbystycznie, dokładaliśmy do tego, muzyka stanowiła dodatkowe zajęcie do codziennych obowiązków. Teraz zajmujemy się Kwiatem w 90 procentach i strasznie się z tego cieszymy, bo to było nasze marzenie - mówił Jacek Sienkiewicz.  

W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Grali na Poland Rock Festival, Open’erze czy z Wielką Orkiestrą. - Bardzo dużo się dzieje, ale wciąż wiele rzeczy nas zaskakuje, wydarzają się rzeczy nieoczekiwane i to jest też powód do radości - mówił muzyk. Nowa płyta ukazać ma się w październiku 2020 roku. - Teraz trwają próby, tworzenie aranży. Do studia planujemy wejść w przyszłym miesiącu. 

sara kordowska 1200 b.jpg
Przybysz, Kortez, Radiohead - playlista Sary Kordowskiej

ZOBACZ TAKŻE Paktofonika: od 20 lat "Jestem Bogiem" >>>

Zespół już 1 marca ruszy w kolejną trasę koncertową. Tym razem będzie to 20 koncertów w 18 miastach. Jak zapowiadali członkowie duetu, podczas kolejnych koncertów wykonywać będą utwory z nadchodzącej płyty. - Nie będzie ich w internecie przed trasą koncertową, ale już powoli chcemy sprawdzać, jak spodobają się publiczności. Oprócz tego chcemy oczywiście grać materiał z poprzedniej płyty - mówił Jacek Sienkiewicz. I jak tłumaczył, dlatego właśnie trasa ma nazywać się "Pożegnanie z niemożliwym".

Zespół niedawno odebrał Złotą płytę. - Długo myśleliśmy, że to będzie Złoty singiel za utwór "Dziś późno pójdę spać". Aż nagle, podczas naszej trasy grudniowej, zadzwoniła do nas pani z wydawnictwa mówiąc, że jednak będzie to Złota płyta - wspominała Katarzyna Sienkiewicz. 

ZOBACZ TAKŻE Sławomir Przybył z debiutanckim krążkiem "Megafon" >>>

Czego jeszcze możemy się spodziewać podczas nadchodzącej trasy koncertowej? O tym muzycy muzycy opowiadali też w rozmowie z Damianem Sikorskim. Zdradzili tez, czy jako rodzeństwo, często się ze sobą... kłócą. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Katarzyna Sienkiewicz, Jacek Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni)

Data emisji: 20.01.2020

Godzina emisji: 11.40

kd/pj

Czytaj także

Skubas: nowe piosenki to fotografie mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 15:50
Po pięciu latach od ostatniej płyty Skubas nagrał "Szklane miesiące" i tym właśnie singlem zapowiada nowy, bardzo osobisty album.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ofelia: słuchacz zasługuje na wszystko, co najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 16:00
Aktorka Iga Krefft jako Ofelia wydała debiutancką płytę. "Ofelię" wyprodukował znany ze współpracy z Natalią Przybysz Jurek Zagórski, a na krążku znalazło się dwanaście wyjątkowych utworów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Justyna Święs wybiera najlepsze piosenki 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 12:40
- Muzyka jest dla mnie przestrzenią, w której czuje się bezpiecznie i która uatrakcyjnia każdą, nawet najbardziej trywialną czynność - opowiada Justyna Święs i podsumowuje rok 2019.
rozwiń zwiń