Kwiat Jabłoni w "Tarapatach 2"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 14:18
Kasię i Jacka Sienkiewiczów, zespół Kwiat Jabłoni, Beata Kwiatkowska spotkała na premierze filmu "Tarapaty 2" - co mają z nim wspólnego i czy imają się ich tarapaty? 
Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, czyli zespół Kwiat Jabłoni
Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, czyli zespół Kwiat JabłoniFoto: mat. prasowe

beata kozidrak 16hotchallnge2.jpg
Zipera inaczej. Beata Kozidrak eksperymentuje z hip-hopem

Kwiat Jabłoni to duet folkowo-popowy. Muzycy łączą mandolinę, śpiew, fortepian z brzmieniami elektronicznymi. Swoimi piosenkami podbijają YouTube i Instagram, a sale koncertowe podczas ich występów są pełne. 


Posłuchaj
06:10 czwórka stacja kultura 25.09.2020 kwiat jabłoni.mp3 O tarapatach, "Tarapatach 2" i nadchodzącej płycie opowiadają muzycy Kwiatu Jabłoni (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Na premierę filmu familijnego "Tarapaty 2", który opowiada o zuchwałej kradzieży w poznańskim muzeum, dotarli ze względu na swoją piosenkę, ale i tarapaty, w które wpadali w dzieciństwie. 

NEXTFILMPL/Tarapaty 2 - oficjalny zwiastun (official trailer)

- Dosyć często wpadaliśmy w tarapaty jako dzieci - mówi Kasia Sienkiewicz. - Pamiętam, jak Jacek postanowił wspinać się po bardzo wysokim kominie, albo wspinał się po ogromnych drzewach. Ja wtedy, zamiast ratować brata, nagrywałam to na kamerę i wydawało mi się to bardzo ekscytujące - wspomina. - Jak byłem w 2 klasie podstawówki, to założyłem z kolegami coś, co się nazywało "Klub rozrabiaków" naszym celem było uprzykrzanie życia nauczycielom. To było strasznie głupie, jak sobie teraz o tym myślę, ale byłem w to bardzo zaangażowany - opowiada Jacek. - Obserwowałam to z dumą - dodaje Kasia. 

- Z "Tarapatami 2" mamy wspólne to, że piosenka "Dziś późno pójdę spać" jest w tym filmie i jest nam bardzo miło z tego powodu - podkreśla wokalistka. - Jesteśmy bardzo ciekawi jak to wyszło - dodaje.

Kwiat Jabłoni/Kwiat Jabłoni - "Dziś późno pójdę spać"


kwiaciarnia_1200.jpg
Floryści to artyści od kwiatów. Mistrz zrobi nawet bukiet z dmuchawców

Muzycy przyznają, że mają wielu fanów wśród młodej publiczności. Często na widowni widzą dzieci i młodzież. - Niedługo wydamy nową płytę, tak na początku 2021 roku - zdradzają. - Utrzymamy styl z pierwszej płyty, ale jak to mówi nasz producent Wojtek Urbański, to będzie Kwiat Jabłoni na sterydach - dodają. 

Tym razem Kasia i Jacek Sienkiewiczowie zagrają z Grzegorzem Kowalskim na basie i Marcinem Ścierańskim na perkusji. Na pierwszej płycie za sekcję rytmiczną odpowiadała elektronika. - Dodatkowo teraz mamy licznych gości grających na różnych instrumentach - podkreśla Jacek. - Na tej płycie będzie więcej energii - cieszy się Kasia. - A tekstowo niedużo się zmieni, będzie o życiu, śmierci, przeżywaniu chwili, ale trochę więcej o miłości - dodaje Jacek.  

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziś piękna Jastarnia ❤️ #konieclata #kwiatjabłoni #polska #rainbow #colorful

Post udostępniony przez Kwiat Jabłoni (@kwiatjabloni)


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 25.09.2020

Godzina emisji: 10.47

pj/kul

Czytaj także

Janek Młynarski: na gruzach Warszawy najpierw były dźwięki

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 14:51
2020 rok to 75. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po II wojnie światowej. Część wydarzeń została odwołana, ale wciąż można się spotkać on-line z piosenką warszawską, Jankiem Młynarskim i jego gośćmi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łona i Webber. "Śpiewnik domowy" to domowo-lokalnie-miejska całość

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 10:07
Po czterech latach Łona i Webber powracają z nową płytą. Na "Śpiewniku domowym" znajdzie się 7 utworów o różnorodności. 
rozwiń zwiń