Seriale online: "Sceny z życia małżeńskiego", "Na skraju", "Dystopia"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 11:40
Platformy streamingowe - uzbrojone w nowe produkcje i kontynuacje sprawdzonych tytułów - zaczynają chwalić się swoim orężem. 17 października odbędzie się premiera kolejnego sezonu "Sukcesji", a już teraz w sieci możemy oglądać serial inspirowany twórczością Ingmara Bergmana oraz "Na skraju" w reżyserii Julie Delpy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Nicolas Maderna

Posłuchaj
17:24 CZWÓRKA Stacja Kultura - seriale 16^.09.2021.mp3 Seriale w sieci poleca Kaja Klimek (Stacja Kultura/Czwórka) 

Bergman vs Levi. "Sceny z życia małżeńskiego"

W 1973 roku odbyła się premiera "Scen z życia małżeńskiego" Ingmara Bergmana, które na tle przeważnie mrocznej twórczości największego szwedzkiego reżysera jawią się jako utwór pogodny, a czasami wręcz rubaszny. Teraz do dzieła Bergmana, w miniserialu pod tym samym tytułem, odwołuje się Hagai Levi. - Lubię remake'i, bo one testują nasze doświadczenia z pierwowzorem. Tutaj na dwoje babka wróżyła, bo mamy świetnych aktorów, między którymi jest chemia, ale jest to mierzenie się z gigantem, a nawet z niedoścignionym wzorem - opowiada krytyczka Kaja Klimek. - Serial Leviego to kameralny dramat obyczajowy, który rozgrywa się w kilku wnętrzach. I to mnie mocno rozczarowało, bo po twórcy "Terapii" spodziewałam się znacznie więcej.

Sceny z życia małżeńskiego - miniserial HBO Polska

Kobiety "Na skraju"

W Los Angeles cztery bardzo różne od siebie przyjaciółki mierzą się z kryzysem wieku średniego, starając się połączyć swoje życia rodzinne i zawodowe. A przygląda się temu z uwagą, ale też z czułością, Julie Delpy - aktorka, reżyserka i współscenarzystka trylogii "Przed wschodem słońca". - "Na skraju" sytuuje się gdzieś pomiędzy "Girls" a "Seksem w wielkim mieście". Niestety, w moim odczuciu, w bohaterkach nie ma iskry, która sprawiłaby, że ich losy są naprawdę bliskie naszemu sercu. I to jest bardzo smutne, bo mamy świetne aktorki, które angażują się w swoje role, a jednak to nie wypala - ocenia rozmówczyni Kasi Dydo.

NA SKRAJU 2021 Polski Zwiastun / Zwiastuny HD

Serial jak role-playing game

Kaja Klimek opowiada także o "Dystopii". Tess towarzyszy swojemu chłopakowi Leo w opuszczonej fabryce w głębi szwedzkiego lasu, gdzie on i grupa jego przyjaciół organizuje największe w Skandynawii wydarzenie larpowe. To, co zaczyna się jako niewinna gra, szybko staje się walką o przetrwanie. - Ponieważ jest to historia, dla której wyjściem są gry fabularne typu role-playing, bohaterowie, których poznajemy w pierwszym odcinku, będą się zmieniać i liczę na to, że będą także zaskakiwać widzów - dodaje gość Czwórki.   

Dystopia | Teaser | A Viaplay Original / Viaplay Sverige

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 16.09.2021

Godzina emisji: 10.16

kul

Czytaj także

Seriale online: Winslet jako Mare, "Halston", "Kolej podziemna"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 14:00
Wiosną na platformy stramingowe wkroczyli poważnu gracze z Hollywood - Kate Winslet jako detektyw i Ewan McGregor w roli projektanta mody. Jak poradzili sobie z tym wyzwaniem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horror i SF w krzywym zwierciadle. Nowy musical od Antoniusza Dietziusa

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 14:20
Laureat pierwszego plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2005 reżyseruje kolejny musical. Antoniusz Dietzius opowe o "Little Shop Of Horrors".
rozwiń zwiń