Premiery filmowe: "Ostatniej nocy w Soho", "Prawdziwe życie" i "Wszyscy święci New Jersey"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 16:20
Londyńska podróż w czasie, życie małżeńskie i pozamałżeńskie, oraz Tony Soprano na dużym ekranie. Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery tygodnia.
Kadr z filmu Ostatnia noc w Soho
Kadr z filmu "Ostatnia noc w Soho" Foto: mat.pras/Focus Features

"Ostatniej nocy w Soho" to film określany jako połączenie thrillera psychologicznego i horroru. Jest to historia młodej dziewczyny Eloise, która zafascynowana modą lat 60. dostaje się do szkoły dla projektantów. Przeprowadza się do Londynu i dzięki portalowi, znajdującemu się w wynajmowanym przez nią mieszkaniu w Soho, przenosi się w czasie do epoki swingujących lat. 60. Jednak okazuje się, że ten świat kryje swoje mroczne tajemnice. W obrazie Edgara Wrighta w głównej roli wystąpiła, znana z serialu "Gambit Królowej", Anya Taylor-Joy.


Posłuchaj
16:42 Czwórka/Stacja Kultura - film na weekend 29.10.2021.mp3 Łukasz Muszyński ocenia premiery filmowe (Stacja Kultura/Czwórka)

 

- Każdy film Edgara Wrighta ma wspólne cechy: miłość do pop kultury oraz łączenie tego, co poważne, z tym, co zabawne. To zawsze wychodzi reżyserowi świetnie - mówi Łukasz Muszyński. - W przypadku "Ostatniej nocy w Soho" dochodzi jeszcze niesamowita sprawność realizacyjna. To jest film, który z miejsca nominowałbym do Oscara w kategoriach zdjęcia, scenografia, montaż, kostiumy czy efekty specjalne. Wszystko tutaj jest najwyższej próby. Przygotujcie się na to, że "Ostatnia noc w Soho" pokaże wam Londyn, jakiego z pewnością nie znacie z przewodników turystycznych.

LAST NIGHT IN SOHO - Official Trailer [HD] /Focus Features

"Moje wspaniałe życie" to film nagrodzony za najlepszą reżyserię na 46. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. - Dobre polskie kino w reżyserii Łukasza Grzegorzka, który od swojego debiutu filmu "Kamper", opowiada historie o nieidealnych bohaterach - mówi krytyk. - Często znajdują się oni na przejściowych etapach swojego życia i na życiowym zakręcie. Gdy zastanawiają się, co dalej, nagle jakieś wydarzenie zmusza ich do działania.

Podobnie jest w filmie "Moje wspaniałe życie", gdzie jego główna bohaterka Joanna, zwana Jo, żyje podwójnym życiem. Na co dzień dobra żona, matka i córka nawiązuje romans z kolegą z pracy. Sprawy się komplikują, gdy ktoś zaczyna ją szantażować i bohaterka za wszelką cenę próbuje zapanować nad chaosem, który pojawił się w jej życiu.

Moje wspaniałe życie (2021) oficjalny zwiastun/Gutek Film

"Wszyscy święci New Jersey" to prequel serialu "Rodzina Soprano", którego emisja rozpoczęła się pod koniec lat 90. Opowiada historię Tonego Soprano, który musi dzielić czas pomiędzy rodzinę mafijną i swoich bliskich.

- Serial naładowany jest emocjami i niejednoznacznymi bohaterami, można w nim odnaleźć ślady najlepszych szekspirowskich dramatów - opowiada Łukasz Muszyński. - "Wszyscy święci New Jersey" opowiada o młodzieńczych czasach Tony'ego Soprano, a głównym bohaterem opowieści jest jego wujek, który miał gigantyczny wpływ na to, kim Tony Soprano się stał. Tłem dla całej historii są zamieszki na tle rasowym.

WSZYSCY ŚWIĘCI NEW JERSEY - Oficjalny zwiastun/Warner Bros Polska


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 29.10.2021

Godzina emisji: 10.17

aw


Czytaj także

Premiery filmowe: "Diuna", "Furioza", "Halloween zabija"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 17:20
Mateusz Damięcki zrywa z wizerunkiem mężczyzny, którego twoja mama chciałaby mieć za zięcia, a Timothee Chalamet przestaje być chłopcem. W tle Zendaya i Weronika Książkiewicz, a w perspektywie jeszcze seans grozy, czyli "Halloween zabija". 
rozwiń zwiń