Igo, Wiktoria Zwolińska i dobra książka na wtorkowe przedpołudnie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 12:23
Zaprosimy na spotkanie z debiutującą wokalistką Wiktorią Zwolińską, gościem będzie także Igor Walaszek, który wydał trzeci solowy singiel "To też o Tobie".
Igor Walaszek, wokalista Clock Machine
Igor Walaszek, wokalista Clock MachineFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Po godz. 10.15 w naszym studiu pojawi się debiutująca wokalistka Wiktoria Zwolińska, która opowie o swoim singlu i pierwszej płycie. W tej części programu powiemy także o historii mangi. Te japońskie komiksy, powstałe pod koniec XIX wieku, zostały dosłownie przetłumaczone jako "Kapryśne rysunki lub bazgroły" przez Hokusai Katsushika. Manga rozwinęła się głównie w latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy to artyści rysownicy inspirowali się twórczością studia Walta Disneya. Od początku postacie charakteryzowały się wielkimi oczami, a same komiksy opowiadały fantastyczne historie.

Po godz. 10.45 zaprosimy na Ostróda Reggae Festival - wydarzenie pod patronatem Czwórki, które odbędzie się już po raz 21. - nie licząc wydania online w czasie pandemii. W tym roku zagrają m.in. Bakshish, Tabu, Julian Marley & The Uprising czy Damian Syjonfam, a także znany z naszej anteny Vito Bambino. Odbędzie się także tradycyjnie konkurs Czwórka Reggae Contest. Trzy zwycięskie zespoły, które usłyszymy na tegorocznej scenie w Ostródzie, to The Rebels, Blue Mahoe i Raggabarabanda. Nagrodą jest m.in. koncert na scenie Czwórki i przyszłorocznym Ostróda Reggae Festival. 

W drugiej części programu, po godz. 11.15 na naszej antenie wywiad z Igo Walaszkiem, który wypuścił nowy singiel "To też o Tobie". Artysta, znany szerszej publiczności pod pseudonimem Igo, porusza w nim ważny w dzisiejszych czasach problem hejtu. Jak mówi sam Igo, "chyba nie ma osoby, której nie dotknął hejt w internecie (...). Przyłączcie się do mnie, stwórzmy akcję Hejt może zabić i razem sprzeciwmy się szerzącej się nienawiści w internecie - apeluje. 

 Źr. Iglo Records/Igo - To Też O Tobie

Jak co tydzień zaprosimy na spotkanie z dobrą literaturą. Tym razem wraz z Kingą Michalską polecimy powieść Colsona Whiteheada, amerykańskiego pisarza i dziennikarza, laureata National Book Award i Nagrody Pulitzera. "Rytm Harlemu" to barwna opowieść o nowojorskim półświatku wczesnych lat sześćdziesiątych, a zarazem wnikliwe spojrzenie na problemy społeczne i rasowe Stanów Zjednoczonych. Ray, sprzedawca mebli z Harlemu, zostaje wplątany w szemrane interesy, które całkowicie zmieniają jego dotychczasowe życie.

Czytaj także:

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy we wtorek (05.07) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

Czytaj także

Winylowe białe kruki - "Back to Black" Amy Winehouse

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 14:40
- "Back to Black" to drugi krążek Amy Winehouse, brytyjskiej wokalistki, postaci barwnej i nietuzinkowej - mówi Damian Sikorski. - Ten genialny, ponadczasowy album to zapis życia artystki.
rozwiń zwiń