WROsound i serialowe premiery - czwartkowe przedpołudnie z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2022 15:11
W programie zajrzymy do świata seriali i sprawdzimy, co słychać podczas przygotowań do festiwalu WROsound - wydarzenia pod naszym patronatem.
Scena WROsound
Scena WROsoundFoto: BTW Photographers/WROsound Festival/mat. prasowe

Program rozpoczniemy od zajrzenia do świata seriali. Gościem będzie, jak co tydzień Kaja Klimek, która opowie o najciekawszych premierach na małym ekranie. Tym razem tematem będzie "Moon Knight", czyli amerykański superbohaterski serial dramatyczny. To historia stworzona na podstawie postaci o tym samym pseudonimie z komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Twórcą serialu był Jeremy Slater, który odpowiadał za scenariusz, a reżyserią zajęli się Mohamed Diab, Justin Benson i Aaron Moorhead.

Po godz. 10.45 przeniesiemy się do Wrocławia, by sprawdzić, jak idą przygotowania do WROsound, festiwalu pod patronatem CzwórkiPodczas tegorocznej odsłony wydarzenia ponownie pojawi się scena poświęcona lokalnej scenie muzycznej. Program złożony z wrocławskich artystów przez lata były znakiem rozpoznawczym festiwalu WROsound, a teraz scena Tak Brzmi Wrocław powraca z nowymi propozycjami. Uczestników festiwalu czekają cztery różnorodne muzycznie koncerty.

Posłuchaj także:

W drugiej części audycji, po godz. 11.15 w cyklu "Sztuka Młodych" Szymon Jaworski sprawdzi "Letnią Przestrzeń". Odwiedzimy miejsca idealne na wakacyjny czas i powiemy, jak w czasie laby funkcjonują placówki kulturalne. Tym razem sprawdzimy, w których miejscach w Łodzi odbywa się TME Polówka. To letni festiwal filmowy organizowany w tym mieście od 2008 roku. Codziennie odbywa się kilka spektakli w różnych łódzkich miejscach - są to głównie przestrzenie publiczne. 

Po godz. 11.30 zaprosimy na cykl o modzie, tym razem Adrianna Janiszewska przypomni zaskakującą debatę wokół odcienia szminki Audrey Hepburn ze śniadania u Tiffany'ego​.

Posłuchaj także:

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w czwartek (07.07), po godz. 10.05. Program poprowadzi Michał Piwowarek.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń