Stach Bukowski z singlem "Chwila". "W naszej muzyce słychać zmiany"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 14:57
Zespół zamienił "kolorowy pop na rockowy pazur" i wypuścił singiel "Chwila", którym zapowiada swoje nadchodzące wydawnictwo o tym samym tytule.
Stach Bukowski
Stach BukowskiFoto: Czwórka

Trio Stach Bukowski wraca z nowym materiałem - na EP-ce zatytułowanej "Chwila" usłyszymy cztery piosenki (wydane nakładem Fonobo), nad którymi od strony produkcyjnej czuwał Marcin Bors. Grupa właśnie podzieliła się w sieci pierwszym singlem, a cały materiał ukaże się 22 lipca. - Nie jesteśmy już debiutantami i wychodzimy z tej roli. Energia z pewnością jest już inna, mamy więcej dystansu do tego, co robimy - mówił Stach Bukowski. - Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co przed nami, i nie możemy doczekać się premiery - podkreślił.

Zarówno wizualnie, jak i muzycznie artyści zmienili swój styl z kolorowego na bardziej rockowy. Jak wspominał jednak gość Czwórki, ich numer "Chwila" powstał "w sposób bardzo prosty". - Tekst zacząłem pisać, przechadzając się po lesie niedaleko mojego mieszkania, i to w zasadzie tyle. Często liczę, że historie piosenek będą bardziej dramatyczne, ale akurat w moim przypadku nic takiego się nie dzieje - opowiadał wokalista.

Czytaj także:

Źr. Stach Bukowski/Chwila (official video)

Jak tłumaczył, natchnienie najczęściej przychodzi do niego znienacka i w różnych nieoczekiwanych momentach, np. w centrum handlowym. - Gdy tylko coś mi wpadnie do głowy, muszę to nagrać, dlatego po prostu zatrzymuję się i zaczynam udawać, że z kimś rozmawiam - mówił artysta. Do inspiracji Stacha Bukowskiego należy klasyka polskiej sceny, m.in. utwory w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego czy Anny Jantar. - To pozostało niezmienne, gdy raz już polubimy coś w ten sposób, trudno to porzucić - wyznał. 

Posłuchaj
07:31 czwórka bukowski AAC 2022_07_18-11-42-49.mp3 Stach Bukowski opowiada o EP-ce "Chwila" i muzycznej drodze (Stacja Kultura/Czwórka) 

Teraz przed nimi nowy etap. - Poza zmianami wizerunkowymi w naszej muzyce także słychać nowości. Nie boimy się już eksperymentów i bardziej rasowych brzmień - mówił wokalista. W lipcu i sierpniu będzie można usłyszeć artystów na warszawskim i nie tylko rynku.

***

Audycja: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Stach Bukowski (wokalista i perkusista)

Data emisji: 18.07.2022

Godzina emisji: 10.35

kd


Czytaj także

Kowalski z krążkiem "Anomalie". "Marzenia się spełniają"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 19:24
- Ta płyta to dziesięć historii, które są dosłownie "wyjęte" z mojego życia. Ostatnie lata pełne były zmian i zawirowań, ale staram się je traktować jak lekcje i wyciągać z nich wnioski - tłumaczył aktor i wokalista Adi Kowalski.  
rozwiń zwiń