Kowalski z krążkiem "Anomalie". "Marzenia się spełniają"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 19:24
- Ta płyta to dziesięć historii, które są dosłownie "wyjęte" z mojego życia. Ostatnie lata pełne były zmian i zawirowań, ale staram się je traktować jak lekcje i wyciągać z nich wnioski - tłumaczył aktor i wokalista Adi Kowalski.  
Adrian Adi Kowalski to wokalista i aktor. Jest laureatem Szansy na sukces oraz finalistą talent show Mam talent, laureatem konkursu Premiery na festiwalu w Opolu w 2014 roku. W swojej twórczości łączy wiele nurtów muzycznych, a ich wspólnym mianownikiem jest pasja.
Adrian "Adi" Kowalski to wokalista i aktor. Jest laureatem "Szansy na sukces" oraz finalistą talent show "Mam talent", laureatem konkursu "Premiery" na festiwalu w Opolu w 2014 roku. W swojej twórczości łączy wiele nurtów muzycznych, a ich wspólnym mianownikiem jest pasja.Foto: Archiwum Leszczyński/PAP

- Mój zegar już tyka, a do 14 lutego coraz bliżej - zapowiadał w Czwórce Adrian Kowalski. Tego dnia światło dzienne ujrzy jego płyta "Anomalie". Jak podkreślał, tytuł albumu nie jest przypadkowy. - Mogę powiedzieć, że ostatnie siedem lat mojego życia składało się głównie z anomalii, i to we wszystkich dziedzinach: pracy, uczuciach. W moim życiu nie ma spokoju, jest za to dużo zamieszania - tłumaczył.

Jak opowiadał, na tym krążku znajdziemy prawdziwe historie, które przydarzyły się wokaliście. - W ciągu ostatniego czasu wiele się zmieniło, ale ja te zmiany staram się traktować jak lekcje i za każdą z nich dziękuję, bo wszystkie czegoś mnie nauczyły - tłumaczył artysta. - Ten krążek ukształtowali więc także ludzie, którzy byli przy mnie w czasie, gdy powstawał. Płytę dedykuję mojej babci, która już odeszła, a która zawsze mnie wspierała. Ale także wszystkim marzycielom, którzy wierzą w spełnienie swoich marzeń i starają się zamieniać je w cele - opowiadał artysta.

Jak podkreślał, o marzeniach warto mówić. - Pięć lat temu stworzyłem swoją listę marzeń, a dziś wiem, że mogę odkreślić z niej już siedem podpunktów. Wierzę, że o marzeniach trzeba głośno mówić, opowiadać o nich światu, bo nigdy nie wiesz, kto cię usłyszy i kto pomoże ci w ich realizacji - tłumaczył gość Czwórki. 

Producentem nowego krążka jest Piotr "Rubens" Rubik znany ze współpracy z wieloma polskimi artystami, m.in. Darią Zawiałow czy Mrozem, a teksty pisali Arek Kłusowski i sam Kowalski. - Rubens ujarzmił nieco moje pomysły i przemyślenia - opowiadał wokalista w Czwórce. - Zaś z Arkiem Kłusowskim spędziliśmy długie godziny na rozmowach i pisaniu do siebie maili, on rzeczywiście dowiedział się wiele o moim życiu - wspominał gość Czwórki.

Posłuchaj
10:33 kowalski czwórka 2022_02_02-11-40-13.mp3 O swojej muzyce i płycie "Anomalie" opowiada Adi Kowalski (Stacja Kultura/Czwórka) 

Krążek "Anomalie" promuje numer "Gangster":

Źr. Kowalski Kowalski - Gangster (Official Video)

Płyta jest zagrana w całości na żywych instrumentach. Artyście zależało na starym, trochę brudnym brzmieniu, klimatem nawiązującym do lat 60. i 70. - Tu nic nie jest pomiksowane i dopieszczone, doczyszczone komputerowo. Tu nie ma Auto-Tune'a, odeszliśmy od tego. Ja jestem "starą duszą" i uwielbiam prawdziwe granie, klasyczne brzmienie żywych instrumentów. To sens i serce muzyki - tłumaczył wokalista.

Czytaj także:

Teraz artysta planuje promowanie swojego krążka i zapowiada m.in. koncert premierowy w warszawskim Domu Zabawy i Kultury "DZiK", na który wstęp będzie wolny, i po którym nastąpi "klimatyczny dancing".  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Gosia Jakubowska 

Goście: Adrian Kowalski (wokalista, aktor)

Data emisji: 02.02.2022

Godzina emisji: 11.35

kd

Czytaj także

Dobrze nakręcony: "Jutro spróbujemy jeszcze raz" - Karaś & Rogucki

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 13:05
Tragedia, natura i odrodzenie. W teledysku "Jutro spróbujemy jeszcze raz" duetu Karaś i Rogucki pojawia się dużo emocji i barw. W cyklu "Dobrze nakręcony" sprawdzamy, jak powstawał klip do tego numeru. 
rozwiń zwiń