Lanberry, seriale i wyjątkowa biblioteka - co w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 12:59
Zaprosimy na rozmowę o serialach, odwiedzimy nietypową bibliotekę w Lublinie i porozmawiamy o modowych trendach. Gościem Czwórki będzie Lanberry.
Lanberry będzie gościem Stacji Kultura
Lanberry będzie gościem "Stacji Kultura"Foto: PR/Wojciech Kusiński

Program rozpoczniemy od spotkania z Kają Klimek, krytykiem filmowym. Porozmawiamy o serialu "Inside Man", czyli "W zamknięciu". Skazany na śmierć Amerykanin pasjonujący się rozwiązywaniem zagadek pomaga młodej brytyjskiej dziennikarce w poszukiwaniach zaginionej przyjaciółki. 

W Czwórce tematem będzie także Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 i nasz cykl: Biblioteki w instytucjach kultury. Odwiedzamy biblioteki mieszczące się przy muzeach, galeriach, instytutach kultury i uczelniach artystycznych. Tym razem odwiedzimy Lublin. Tu w ciekawy sposób wykorzystano przestrzeń starej karczmy z myślą o ekologii. Wystrój Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie łączy naturalne materiały takie jak kamień, drewno z imponującą ilością zieleni. Podobno z sufitu zwisają liście paprotek, a to oznacza, że i powietrze tam powinno być sprzyjające.

Kilka kilometrów od Lublina znajdziemy Bibliotekę Miejską w Ludwinie gdzie możemy obserwować niebo za pomocą teleskopu, a prąd do czytania zapewniają panele słoneczne. O ekologii w bibliotekach i współczesnym podejściu do ich tworzenia.

Po godz. 11.05 gościem Czwórki będzie Lanberry wokalistka, autorka tekstów, czyli Małgosia Uściłowska. Artystka odważnie eksperymentuje z szeroko pojętą muzyką elektroniczną, prezentuje swoje kolejne muzyczne oblicza i nieustannie wymyka się prostym definicjom.  

W "Stacji kultura" jak co tydzień zapraszamy także na cykl modowy, w którym Ada Janiszewska zaprasza do świata wielkich kreatorów. Tym razem zaprosimy na rozmowę z młodym polskim projektantem mody, a bohaterem odcinka będzie Konrad Smulik.

 

Sprawdź także:

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w czwartek (24.11) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń